""

Šampionska zvona se čuju na Stamfordu! Azarov trk i Seskov lob sublimacija Čelsijeve moći (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 04.02.17. | 15:23

Čelsi u epizodi: Kad topovi utihnu - 3:1

Poraz od Totenhema može da se pripiše i lošem danu i odličnoj taktičkoj postavci Murisija Poketina. Čelsi je preživeo. Liverpul je imao sreću i duge ruke Simona Minjolea, Čelsi je i taj remi pregurao. Zato je Arsenal morao da bude nadigran! Ratnici Antonija Kontea su ovog popodneva bili glavni protagonisti u epizodi: Kada topovi utihnu. Zato posle trijumfa rezultatom 3:1 Stamford bridžom odjekuju samo zvuci šampionskih zvona.

Čelsiju je ovo deveta uzastopna ligaška pobeda, uz gol razliku 27-4! Arsenal je izgubio četvrtu od poslednjih devet utakmica u Premijer ligi, a na Bridžu nije slavio više od četiri i po godine.

Utisak je da Arsenal ne bi savladao Čelsi ni da se utakmica igrala mnogo duže od ovih 90 minuta danas. Tobdžijama iz Severnog Londona nedostajali su suspendovani Arsen Venger - kome nije pomoglo ni to što je imao radio komunikaciju sa pomoćnicima na klupi, roviti Olivije Žiru - iako je pokušao u drugom delu da pomogne i doneo gol utehe... Ali, i mnogo više sreće, taktičke zrelosti i opcija da bi se probio bedem Kante - Matić i nokautirao tim koji sada za prvim pratiocima ima čak 12 bodova više. Ali i utakmicu više od Totenhema.

Nokaut koji nije faul: Beljarin ne zna više ni kako se zove! (VIDEO)

Čelsijeva mašina nastavlja da melje. Još od onog poraza od Liverpula na Stamofrd Bridžu sredinom septembra, Lavovi su pojeli sve najveće konkurente za titulu, ali i protivnike u globalu. Od Lestera, preko Junajteda, Evertona, Totenhema... I u čak 11 uzastopnih pobeda na svom terenu nisu primili gol. Sve do 91. minuta, kada je Olivije Žiru doneo kakvu, takvu utehu.

Ali, ovim trijumfom igrači Čelsija servirali su hladnu osvetu gradskom rivalu i revanširali se za poraz iz prvog dela sezone. Čini se, ovog puta će više boleti.

Sve je počelo u 13. minutu, kada je Markos Alonso nebeskim skokom matirao Petra Čeha. Tom prilikom i nenamerno faulirao Ektora Beljerina i potpuno ga izbacio iz koloseka. Zbog toga je Arsenalov Španac morao da napusti teren, a zamenio ga je Gabrijel

I nije se na tome završilo. Imao je Arsenal svojih šansi, prilika da uzvrati udarac. Ali, na gol crti neprikosnoven je bio Tibo Kurtoa. Maksimalno fokusiran, nepokolebljiv. I za fudbalere Arsenala bio je kao neprobojan zid. I za O​zila, nevidljivog Sančeza, ranije i zicere Gabrijelu i Daniju Velbeku, koje je Kurtoa skinuo s mnogo autoriteta.

Zato je i usledila kazna. Tačnije šampionski, neuhvatljivi trk Edena Azara koji predstavlja jedinstvenu sublimaciju Čelsijeve moći u Premijer ligi ove sezone. Čista majstora, koju vredi pogledati više puta, pošto je "otresao" Kokelana, a onda prevario i Mustafija i Košćelnog i matirao nekadašnjeg saigrača.

Već tada bilo je jasno da Arsenal nema šta da traži na Bridžu, iako je do kraja utakmice bilo još gotovo 40 minuta. Tražio je Venger pogledom sa tribine način kako da probije Čelsijevu odbrambenu barijeru ispred Kurtoinog gola. Učinio je, ali prekasno. Jer, samo šest minuta pre Žiruovog gola desio početnički kiks koji je Sesku Fabregasu ostavio dovoljno prostora da uputi lob udarac u nebranjeni deo Čehove mreže. Prekaljeni golman pokušao je da ispravi grešku svojih saigrača, ali nije uspeo.

Nekadašnji kapiten Tobdžija nije se radovao, iako je ceo Bridž bio u transu.