""

San Mames ne da mesto u Ligi šampiona! Gomez i Aduric slomili Valjadolid! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 20.01.14. | 23:53

Pobeda iz dva u jedan za kraj 20. kola Primere

Dugo su fudbaleri Valjadolida imali prednost koju su stekli u ranoj fazi utakmice. Kako su minuti prolazili činilo se da će Bilbao na svom San Mamesu doživeti šokantan poraz, ali... Baskijci su u samo deset minuta napravili preokret, srušili otpor rivala, do vrha napunili mrežu Marina i došli do vrlo važna tri boda u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona - 4:2.

Ipak, kao što smo već rekli, nije sve išlo kao po loju za fudbalere Bilbaa. Šok je usledio već u 15. minutu, kada je Gonzalez iskoristio lošu reakciju odbrane protivnika i doveo Valjadolid u prednost od 1:0.

Dugo su domaći igrači jurili gol koji bi vratio nadu u pobedu, a isti su pronašli tek u 65. minutu. Aduric je uputio pravu bombu ka golu Marina, ovaj je loptu uspeo samo da odbije na stranu, gde se nalazio Ibai Gomez koji je, bez veće muke, obradovao navijače.

Samo deset minuta bilo je potrebno za potpuni preokret. I ponovo je Aduric učestvovao u akciji, ovog puta kao i zvanični asistent kod gola Oskara De Markosa za 2:1.

Već u 82. minutu bilo je 3:1, a još jednom je Aduric bio asistent, ovog puta Gomezu, koji je samo potvrdio pobedu i nova tri boda.

A samo četiri minuta kasnije Erera je dodatno uvećao rezultat i činilo se kao da će San Mames videti i petardu. Ipak, to se nije desilo, ali je čast Valjadolida spasao Valdet spektakularnim solo prodorom u poslednjem minutu susreta - 4:2