""

Sankt Pauli petardom do opstanka, Savićev Drezden na korak od provalije

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.05.13. | 15:40

Gusari su sa pet golova u mreži Braunšvajga najavili ostanak u Cvajti – 5:1

S obzirom da je u vrhu Cvajte sve mahom rešeno, sva pažnja ljubitelja fudbala usmerena je na donji dom i timove koji još nisu izborili opstanak. Među njima je i Sankt Pauli, koji je prikazanom igrom protiv drugoplasiranog Braunšvajga pokazao da mesto u donjem delu tabele nije za njih. Ali, šteta je napravljena ranije, a sada samo mogu da se vidaju rane i obezbedi novi mandat u drugoj ligi Nemačke – 5:1.

Apsolutni heroji pobede Gusara bili su Ginček, koji je postigao dva pogotka, ali i Bartels, koji je dodao jedan pogodak i dve asistencije. Već posle prvih 45 minuta bilo je jasno da se Braunšvajgu ne piše dobro, a tada je blistao Ginček, koji je već u 7. minutu načeo mrežu gostiju, da bi samo 4 minuta kasnije dodao još jedan pogodak.

Potom je usledio jedan miran period igre, u kojem je i dalje dominirao domaćin, a novi gol viđen je u 68. minutu, kada je Bartels zatresao mrežu, da bi Bruns samo dva minuta kasnije povećao prednost na neverovatnih 4:0. Ipak, tu nije bio kraj, pošto je prvo Ebers naneo još jedan bolan udarac gostima, da bi Korte u samom smiraju utakmice postigao počasni pogodak.

Što se tiče ostalih ekipa koje se bore za opstanak, AUE je na svom terenu poražen od Ingolštada sa 1:0 i kolo pre kraja ima 34 bodova, koliko i Drezden Vujadina Savića, koji je na gostovanju Union Berlinu poražen sa 2:1.

U poslednjem kolu Dinamo Drezden dočekuje “fenjeraša“ Regensburg i to će biti ogromna šansa da se obezbedi opstanak... Mada, AUE gostuje drugom najgorem timu u ligi, Sandhauzenu, tako da će do poslednje sekunde strepeti i jedni i drugi.