"Aleksandar Šapić"

ŠAMPIONSKI POTEZ: Šapić poklanja sve medalje u humanitarne svrhe!

Vreme čitanja: 1min | čet. 04.02.16. | 14:49

„To činim kako bi se pomoglo deci kojoj je pomoć neophodna da bi nastavili normalan život", poručio je nekadašnji vaterpolista koji je osvojio 20 odličja na velikim takmičenjima

Aleksandar Šapić

Nekadašnji vaterpolo reprezentativac Aleksandar Šapić, trenutno na funkciji predsednika Opštine Novi Beograd, najavio je da će medalje osvojene tokom bogate igračke karijere pokloniti u humanitarne svrhe.
"Sve svoje medalje, sa najvećih svetskih takmičenja, koje sam osvojio tokom sportske karijere, pokloniću u humanitarne svrhe, kako bi se pomoglo deci kojoj je pomoć neophodna da bi nastavili normalan život", napisao je Šapić na Tviteru i najavio da će detalje izneti sutra od 12 sati na konferenciji za medije u prostorijama Humanitarne fondacije Novi Beograd.

Šapić je za reprezentacije Jugoslavije, Srbije i Crne Gore i Srbije odigrao 385 utakmica i postigao 981 gol, po čemu je rekorder.

On je osvojio 20 medalja na velikim takmičenjima: tri na Olimpijskim igrama (srebro i dve bronze), četiri na Svetskim prvenstvima (zlato, srebro i dve bronze), pet na Evropskim prvenstvima (tri zlata i dva srebra), pet u Svetskoj ligi (četiri zlata i jedno srebro), dve na Svetskom kupu (zlato i bronza) i jednu na Mediteranskim igrama (zlato).

U klupskoj karijeri, igrajući za Partizan, Zvezdu, Bečej, Kamolji, Savonu i Šturm osvojio je 21 trofej, uključujući i titulu prvaka Evrope sa Bečejcima.