Seltu drma kriza, Valensija ne zna s malima, Espanjol konačno slavio (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.15. | 23:50

Deportivo naneo drugi uzastopni poraz ekipi iz Viga i udaljio je od vrha tabele

Heroj Deportiva: Lukas Perez

Selta je u agoniji. Nakon prošlonedeljnog debakla u okršaju sa Valensijom (1:5) ekipa sa Balaidosa je zabeležila je večeras novi poraz, ovaj put na gostovanju Deportivu u La Korunji gde je bilo 1:0 za domaćina.

Ekipa Huana Beriza nije uspela da se odupre prisitsku prepunog Riazora gde im je Lukas Perez zagorčao život već u 23. minutu. Nakon sjajne kombinacije fudbalera Deportiva, lopta je stigla najpre do Bergantinosa koji se spetljao pred golom Selte, ali je na pravom mestu bio heroj Perez, koji je iz blizine ćušnuo loptu u mrežu za prednost domaćina.

Selta je odmah uzvratila, a na drugoj strani dobila je najbolju šansu da se vrati u meč. Levi bek Fernando Navaro je skirivio najstrožu kaznu, loptu je na belu tačku namestio Nolito, ali je udarac najboljeg fudbalera gostiju odbranio Argentinac Herman Luks i doveo do delirijuma publiku na Rijazoru.

Bio je ovo tvrd i zanimljiv okršaj dva tima u kojem nismo videli mnogo prilika. Najbolju šansu u nastavku imao je desni bek Deportiva Huanfran koji je u 77. minutu sjajno odapeo praćku sa distance, ali je golman Alvarez uz pomoć stative sačuvao mrežu. Selta ništa ozbiljnije nije uspela da napravi, a u četvrtom minutu nadoknade smešan potez levog beka Džonija koji je matirao svog golmana označio je početak slavlja u La Korunji.

Valensija je ponovo priredila neprijatno iznenađenje svojim naviojačima. Novajlija u ligi Las Palmas odneo je bod sa Mestalje zahvaljujući pogotku Džonatana Vijere u 57. minutu. Domaćinu nije pomoglo ni što je rano stigao u vođstvo preko Paka Alkasera već nakon uvodnih desetak minuta igre, tim trenera Nuna Espirita Santa definitivno ne zna da igra protiv "manjih" klubova, što ih koštalo gubitka dosta bodova ove sezone.

Posle tri utakmice bez trijumfa konačno je slavio i Espanjol. Ekipa iz Barselone je protiv Malage čitav posao završila za samo 20 minuta zahvaljujući vezisti Ernanu Perezu, koji je sa dva gola rešio pitanje pobednika. Paragvajac je večeras sjajno dejstvovao po desnoj strani na kojoj je napravio dar-mar odbrani Malage i doneo trijumf svom timu.