""
""

Šelvijev projektil sa centra! Fulamova tragedija uprkos evrogolu Deđagaha (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.04.14. | 18:10

Neverovatan pogodak Svonsijevog veziste. Kolibaši bili nadomak pobede protiv Hala koja bi im mnogo značila u borbi za opstanak. Svonsi i VBA osvojili možda i bodove spasa

Fulam je tragičar dana na Ostrvu! Londonski Kolibaši su bili nadomak pobede nad Hal Sitijem koja bi im mnogo značila u borbi za opstanak, ali su prokockali vođstvo od 2:0, primili izjednačujući gol u 87. minutu i sada su im jako male šanse da će obezbediti igranje u Primjer ligi i naredne sezone.

Fantastičnim pogotkom Aškana Deđagaha u 55. minutu, četa Feliksa Magata je povela protiv Tigorva na opšte oduševljenje navijača na Krejven Kotidžu. Kada je Fernando Amorebijeta tri minuta kasnije zakucao glavom loptu u mrežu za 2:0 izgledalo je da Fulam plovi ka ključnoj pobedi u borbi za opstanak. Ipak, januarska pojačanja Hala: Nikica Jelavić i Šejn Long su servirali gorku pililu domaćem timu i navijačima. Hrvat je smanjio iskoristvši jedan otpadak, da bi Long u 87. minutu ostao sam na drugoj stativi i surovo kaznio propust odbrane domaćih.

Ubedljivom pobedom nad Aston Vilom od 4:1, Svonsi je napravio odlučujući korak u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa. Boni je doveo Labudove u vođstvo, Agbonahlor ubrzo izjednačio, a onda je usledio najlepši momenat meča i jedan od najboljih pogodaka u ovoj sezoni Premijer lige. Skoro na centru igrališta, Džondžo Šelvi je presekao jedan pas iz odbrane Vile i fantastičnim udarcem u stilu Dejana Stankovića lobovao golmana Guzana sa preko 40 metara udaljenosti!

Do kraja, meča Velšani su preko Pabla Ernandeza i Bonija overili pobedu.

Veliki trijumf u grčevitoj borbi za opstanak je ostvario VBA protiv Vest Hema koji je nanizao četvrti uzastopni poraz i ozbiljno doveo u pitanje prvoligaški status. Pitanje pobednika je rešio Saido Berahino pogotkom u 11. minutu.

Konačno, Totenhem je slavio minimalcem na Britanija stadionu u Stouku i napravio veliki korak ka plasmanu u Ligu Evrope. Imaju devet bodova više, ali i dva meča manje od Mančester Junajteda koji juri šestu poziciju i Ligu Evrope. Pobedu Pevcima je doneo Deni Rouz. Jedan od najnižih igrača na terenu je udarcem glavom zatresao mrežu domaćeg tima, a posao Totenhemu je olakšao i Stoukov štoper Rajan Šoukros koji je u 52. minutu dobio drugi žuti karton.