"Viktor Vitolo ponovo je heroj Sevilje"

Sevilja se smučila Madrigalu: Manje od 10.000 ljudi gledalo treći poraz Viljareala u deset dana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.03.15. | 18:52

I četvrti od Andalužana u ovoj sezoni – 1:0. Ovaj put mu je presudila maestralna peta Dioga Figueirasa

Viktor Vitolo ponovo je heroj Sevilje

Uzeo je bodove Realu, dobijao Atletiko, mučio Barselonu, ali Sevilja je pravi bauk za Viljareal. U 28. kolu Primere Andalužani su zahvaljujući trenutku genijalnosti Dioga Figueirasa utišali ionako sablasno prazan Madrigal i upisali i četvrtu ovosezonsku pobedu nad Žutom podmornicom 1:0. Treću u razmaku od svega deset dana, pošto je Sevilja eliminisala Viljareal i iz Lige Evrope dobivši oba meča.

Da li zbog toga što se navijačima jednostavno smučilo da gledaju baš Sevilju ili zbog toga više nemaju živaca da prisustvuju packama koje im Andalužani pružaju na redovnoj bazi nismo sigurni, tek danas se na Madrigralu okupilo svega 9.788 navijača. A i oni će razmisliti pre no što sledeći put kupe ulaznicu za utakmicu protiv Sevilje.

Četa Unaja Emerija kao da je bila silno motivisana da još jednom zagorča život ekipi iz predgrađa Valensije, pa je od samog starta išla ultraofanzivno! Na ogromnim mukama našao se golman domaćeg sastava Serhio Asenjo, koji je u prvom poluvremenu imao čak tri vrhunske odbrane i lopte skidao Viktoru Vitolu, potom i Serhiu Riku, ali i Diogu Figueirasu, koji je propustio možda i najbolju priliku tokom 45 minuta. Međutim, Žuta podmornica nije ostala dužna, pa je odgovorila istom merom.

Neverovatnu šansu u 36. minutu ispustio je Džoel Kempbel, koji je primio odlično dodavanje u protivničkom šesnaestercu i još bolje pucao, ali je odbrana Sevilje bila na visini zadatka. Osim bivšeg centarfora Arsenala svoje šanse imali su i Moises Gomez, ali i Đerar Moreno, no Andalužani su znali da se odbrane. Ipak, pod žestokim naletom gostiju poslednja linija Viljareala je posrnula na samom startu drugog poluvremena. Strelac je bio Koke, posle vrhunske asistencije Figueirasa.

U nastavku domaćin nije odustajao, ali nisu ni igrači Sevilje. Pakleno je bilo na Madrigalu, samo je šteta što je mali broj ljudi bio na tribinama. Drugi pogodak na meču, kojim je praktično rešeno svako sporno pitanje, pao je u 65. minutu. Gol odluke postigao je Vitolo, koji je iskoristio jedan odbitak i pretvorio u konačnih 2:0.