""

Sila su Šalke i Šahtjor, veliki trijumf Saleta Jankovića

Vreme čitanja: 3min | čet. 03.11.16. | 23:08

Srpski stručnjak protiv Selte u narednom kolu igra za prolaz u narednu fazu

Kada se podvuče crta posle 4. runde u grupama H i I, jasno je da smo dobili još dva putnika u narednu fazu Lige Evrope, odnosno da se u grupi G situacija možda i neočekivano zakomplikovala. Plasman u 1/16 finala obezbedili su Šalke i Šahtjor, a za pomenuti džumbus ponajviše je zaslužan srpski stručnjak Aleksandar Janković koji je sa svojim Standardom slavio u Atini vrlo ubedljivo i izjednačio se po broju bodova sa Seltom.

Šalke i Šahtjor jedine su ekipe uz Zenit koje posle četiri kola imaju maksimalan učinak, a sa 12 bodova za njih više nema zime. Tim iz Gelzenkirhena koji polako ali sigurno podiže formu i u Bundesligi lagano je izašao na kraj sa Krasnodarom - 2:0. Iako je Markus Vajncerl promešao karte domaći nisu imali nikakvih problema i sve rešili bukvalno u tri minuta. Žunior Kaisara doneo je prednost Šalkeu, a konačan rezultat postavio je Nabil Bentaleb. Sve dešavalo između 25. i 28. minuta. Fudbaleru Totenhema na privremenom radu u Nemačkoj ovo je četvrti pogodak na poslednjih pet utakmica, što ozbiljno nagoni gazde Rudara da porazmisle o otkupu njegovog ugovora u potpunosti.

U ovoj grupi za drugo mesto boriće se preostala tri tima - Krasnodar, Nica i Salcburg. Austrijanci su večeras napravili iznenađenje slavivši na Azurnoj obali sa 2:0 (oba gola postigao Korejac Hvang u šezdesetak sekundi), čime su se vratili u život. Ruski tim ima šest bodova, a Nica i Salcburg po tri.

Pomenimo i to da je Mario Baloteli svih 90 minuta proveo na terenu, ali osim žutog kartona u finišu meča nije se istakao. Večeras nije potvrdio sjajnu formu u kojoj se nalazi poslednjih nedelja...

Šahtjor je bio još ubedljiviji od Šalkea u Belgiji. Gent je poveo golom Kulibalija u 1. minutu, no to je bio samo ujed komarca za uigrani tim iz Donjecka. Već do poluvremena na semaforu je stajalo 1:3, a do kraja su se Brazilci iz redova ukrajinskog višestrukog šampiona samo poigrali sa domaćim Gentom - 5:3. Braga je sve to iskoristila i probila se na drugo mesto zahvaljujući trijumfu nad Konjom - 3:1. Lazar Rosić odigrao je svih 90 minuta kod Portugalaca, dok je Nikola Stojiljković meč presedeo na klupi. Jagoša Vukovića nije bilo u sastavu rurskog tima zbog povrede.

Najuzbudljivije je u pomenutoj grupi G. Jankovićev Standard ostvario je prvu pobedu i to od 3:0 protiv Panatinaikosa (dva gola Belfodila), pa se sada šepuri na drugom memstu zajedno sa Seltom i u sledećem kolu u direktnom duelu sa ekipom iz Viga može da odluči o tome ko će u drugu fazu. Takav rasplet obezbedio je Ajaks, savladavši Špance u večeras u Amsterdamu (3:2), ali ni Kopljanici još nisu sigurni. Njima do ostvarenja cilja fali još jedan bod...

Tabela te grupe ovako izgleda: Ajaks 10, Selta 5, Standard 5, Panatinaikos 1.