""
""

Simeoneov čas fudbala u Sevilji, prvenac Džeksona Martineza za Atletiko (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.08.15. | 22:39

Alvaro Negredo na Mestalji sačuvao Valensiju poraza od raspoloženog Deportiva iz La Korunje

Izgleda da je Dijego Simeone ponovo uspeo dobro da složi sve kockice u ekipi Atletika. Madridske Jorgandžije danas su kao uragan prošle kroz Sevilju i ostavile pustoš na stadion Sančez Pishuan – 3:0.

Izgleda da je upravo ovaj stadionu Andaluziji jedan od omiljenih Simeoneovom Atletiku pošto je izgubio samo jednom u poslednjih osam utakmica.

Ujedno, ovo je bila jasna poruka Atletika glavnim rivalima, Realu i Barseloni da će u novoj sezoni biti mnogo konkurentniji i opasniji nego proletos ili jesenas.

Iako je prvi gol Atletika bio delo Kokea u 35. minutu, svima će ostati u pamćenju odlična asistencija Antoana Grizmana koji je sa zemlje uspeo da doturi loptu saigraču kroz šumu nogu domaćih igrača.

U nastavku utakmice Sevilja je imala loptu u nogama, Atletiko je vrebao iz kontranapada, a nekoliko dobrih prilika za domaćina propustili su Hoze Antonio Rejes i Ever Banega.

I onda je u 78. minutu sreća pogledala gostujuću ekipu iz Madrida, pošto je nakon šuta Gabija sa 20-ak metara lopta zakačila nekog od domaćih igrača i prevarila golmana Beta.

Jasno je bilo da je to kraj svih nadanja domaćih navijača. Važan trijumf Atletika potvrdio je Džekson Martinez prvencem u dresu Jorgandžija i to “raketom“ sa više od 20 metara.

Za razliku od navijača madridskog Atletika, pristalice Valensija nisu imale razloga da se raduju posle utakmice na Mestalji gde je u goste došao Deportivo iz La Korunje.

Gosti su uspeli da odnesu bod u Galiciju (1:1), a domaći Slepi miševi su utakmicu završili sa 10 igrača, pošto je u 84. minutu drugi žuti karton zbog oštrog prekršaja zaradio Antonio Baragan.

Igrao se 39. minut kada je Lukas Perez Martinez udarcem sa ivice kaznenog prostora šokirao navijače na Mestalji, a golman Metju Rajan nije mogao ništa da uradi.

Sve što je večeras ne preterano raspoloženi domaćin uspeo da uradi u nastavku bio je izjednačujući gol Alvara Negreda na asistenciju Santija Mine u poslednjem minutu prvog poluvremena.