Šok u Šavezu, mladi Portugalci ne idu na EP (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 20.11.18. | 20:32

Poljska ih razbila u revanš meču baraža

Mlada reprezentacija Poljske priredila je veliko iznenađenje i u revanš meču baraža za Evropsko prvenstvo u Italiji savladala Portugaliju u gostima sa 3:1! Ovim su Poljaci nadoknadili onih 0:1 iz prve utakmice na svom terenu, čime su postali 11. učesnik završnog turnira

O kakvom se iznenađenju radi najbolje će podatak da je četa Ruija Žorža tri puta skuplja od svojih vršnjaka iz Poljske, te da taj tim vredi preko 100.000.000 evra. Igrači poput Dioga Žote, Žedsona Fernandeza ili Žoaa Feliksa garantovali su uspeh Portugalcima, međutim da nije uvek sve u novcu i imenima pokazali su vrlo dobri Poljaci koji večeras blickrigom iznenadili domaćina.

Daleko od toga da Poljska nema zvučna imena u svom timu - tu su pre svih David Kovnacki iz Sampdorije i Bartoš Kapustka, igrač Lestera na pozajmici u Levenu - no malo ko je posle 0:1 očekivao da oni mogu nešto više da urade.

Dva ekspresna gola Bjelika i Kovnackog, u 5. i 8. minutu, bukvalno su paralisala Portugalce. Žorž nije mogao od tog šoka da povrati svoje momke i Poljska je to iskoristila da preko Sebastijana Šimanskog, veziste Legije, dotuče domaće. Igrao se 24. minut - 0:3.

Portugalci su čim je krenulo drugo poluvreme smanjili na 1:3 preko Dioga Žote, vratili kakvu takvu nadu, međutim, Poljaci su se zatvorili i odbranili, tako da zasluženo slave plasman na EURO.

Podsetimo, plasman su kroz kvalifikacije ranije obezbedile selekcije Španije, Francuske, Engleske, Srbije, Nemačke, Hrvatske, Danske, Belgije, Rumunije, odnosno domaćina Italije. Čekamo još boljeg iz baraž susreta Austrija - Grčka koji je u toku.