""
""

Šok za Fiorentinu u 92. minutu, Parma odnela bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.09.13. | 22:49

Viola napravila preokret i vodila do poslednjeg sekunda utakmice, ali ih je katastrofalna intervencija golmana Neta koštala pobede

Kao i protiv Kaljarija, Fiorentina je opet ostala bez pobede koju je imala u džepu. U poslednjem sekundu utakmice, Parma je na Artemio Frankiju izjednačila na 2:2 golom Gobija i ostavila domaće bez već viđenog trijumfa.

Nekako je meč „mirisao“ na još jedan kiks Fiorentine, jer je četa Vinćenca Montele bila daleko od dominantnog tima što se očekuje u duelima sa prosečnim ekipama kakva je Parma. Parma je u poslednjem minutu prvog poluvremena došla u vođstvo srećnim golom Gargana i najavila iznenađenje.

Uspela je Viola da se konsoliduje i napravi preokret u drugom delu igre. Gonzalo Rodrigez je glavom pogodio za izjednačenje, a pomalo zaboravljeni Huan Vargas je akrobacijom u šesnaestercu gostiju doveo domaće u vođstvo. I kada se očekivalo da Fiorentina privede meč kraju i stavi tri boda u džep, neshvatljivo su se povukli pred svoj gol.

Parma je u 92. minutu krenula u poslednji napad. Biabiani je centrirao, a golman Neto katatsrofalno procenio let lopte i dopustio da ona praktično dođe pod prečku. Natrčao je Gobi i ugurao loptu u mrežu za šok domaćih i veliko slavlje gostiju.

Da stvari za Violu budu joše gore, posle Marija Gomeza su ostali i bez Đuzepea Rosija, koji se povredio sredinom prvog poluvremena i morao je da napusti igru.