"Tim Real Sosijedada"

Sosijedad jedva do boda, Deportivo nastavio tesnu borbu za opstanak (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.03.13. | 21:13

Baskijci su vrlo lako mogli da ostanu bez bodova, dok tim iz Galicije žali što ovako nije igrao tokom celog toka sezone

Tim Real SosijedadaFudbaleri Real Sosijedada morali su propisno da se namuče kako bi stigli bar do boda u meču sa Espanjolom. Baskijci su dva puta uspevali da stignu prednost domaćina, ali nisu imali dovoljno snage i terenske inicijative da stignu do pobede.

Espanjol je prvi stigao do vođstva pogotkom Serhija Garsije u 9. minutu, dok je David Zuruzuta izjednačio rezultat u 23. minutu. Do kraja poluvremena viđen je još jedan pogodak, a strelac je bio Kristijan Stuani u 39. minutu.

U drugom delu igre nije bilo previše ozbiljnijih prilika da se ugroze mreže oba tima, a Sosijedad je do novog izjednačenja stigao u 76. minutu, i to autogolom Havija Lopeza.

Do kraja utakmice Baskijci su imali dve prilike da postignu gol, ali Ruben Pardo i Imanol Agireče nisu bili precizni.

Sosijedad nastavlja pohod ka Ligi šampiona, dok je Espanjol na 12. mestu sa 36 bodova.

Nešto ranije Deportivo La Korunja stigla je do zlata vredna tri boda u “derbiju“ začelja, pošto su kao gosti savladali Majorku rezultatom 3:2.

Domaćin je prvi stigao do prednosti golom Kasadesusa u 19. minutu, međutim, samo osam minuta kasnije Silvio je doneo izjednačenje, a rezultatom 1:1 je završeno prvo poluvreme.

Već na početku drugog dela igre, tačnije u 48. minutu Karlos Marćena preokrenuo je rezultat, da bi Riki u 60. minutu uvećao prednost timu iz Galicije.

Ipak, do kraja susreta viđen je još jedan pogodak, pošto je Emilio Nsue uspeo da ublaži vođstvo gostiju i unese dozu neizvesnosti do kraja. Ipak, mreže su mirovale, i Deportivo je sačuvao kakvu-takvu nadu da će se na Rijazoru i naredne sezone igrati najelitniji španski fudbal.