""
""

Šou na Olimpiku! Spartanci iz Lacija nisu izdržali, „njihov“ Prorok i sudija ih zavili u crno-plavo (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 10.05.15. | 22:47

Inter na jedvite jade sa dva igrača više uz kontroverzno suđenje izvukao pobedu protiv Lacija i nastavio da živi san o plasmanu u Evropu

Spektakl na Olimpiku kao u najslavnijim danima Serije A! Tenzija, sjajna atmosfera na tribinama i suđenje u centru pažnje. Inter nosi tri boda iz Rima pošto je u meču obeležnom više nego kontroverznim suđenjem, sa dva igrača više savladao Lacio sa 2:1.

Posle trijumfa Milana nad Romom sinoć, opet su Milanezi odneli pobedu na prestonicom. Lacio je propustio šansu da prestigne Romu na drugoj poziciji u trci za direktan plasman u Ligu šampiona, a Inter je nastavio da sanja o plasmanu u Ligu Evrope pošto kasni za Sampdorijom dva boda.

Laciju je presudio njegov nekadašnji as i miljenik navijača - Ernanes! Popularni Prorok je postigao oba gola za Nerazure i uništio sve nade domaćeg tima. Popularni Porok je prvo proslavio gol iz sve snage da bi posle pobedonosnog pogotka ipak bio malo umereniji u slavlju pred navijačima čiji je bio idol.

Pored Ernanesa, centralna figura meča je bio sudija Davide Masa. Mladi arbitar je Laciju isključio dvojicu fudbalera, dosudio penal za goste i priznao im gol koji je u najmanju ruku sporan.

Počelo je sjajno za domaći tim. Lacijeva ključna poluga Anderson - Kandreva je donela vođstvo u osmom minutu. Brazilac je protutnjao po levom krilu i savršeno poslao povratnu ka Kandrevi koji takve situacije ne propušta.

Slavlje na Olimpiku je trajalo do 26. minuta kada je sudija Masa prvi put stao na žulj domaćim navijačima. Prestrogo je isključio Maurisija. Iz dosuđenog slobodnjaka je Ernanes pogodio za izjednačenje protiv bivšeg kluba. Ali, utisak je da je Medel smetao golmanu Marketiju i da je u tom trenutku bio u ofsajd poziciji...

I sa igračem manje je Lacio odolevao i imao sjajnu priliku preko Klosea da opet povede, ali je Handanović majstorski zaustavio nemačkog veterana.

Posle sat vremena igre, Olimpiko je opet zagrmeo od besa! Marketi je srušio Ikardija i skrivio penal i crveni karton. Lacio je ostao sa dva igrača manje! Na gol je ušao Beriša i odbranio udarac Argentinca na opšte oduševljenje publike. Stadion je počeo da grmi, igračima Lacija je počela da stiže neverovatna podrška sa tribina, a zvižduci su parali nebo nad Olimpikom kada bi se začula pištaljka Mase ili kada bi gosti imali loptu.

Lacijev Spartanci su se junački nosili sa dva igrača manje i odolevali brojčano superiornijem rivalu, ali ih je manjak koncentracije skupo koštao u 84. minutu. Ernanes je pobegao domaćim štoperima i matirao Berišu za pobedu Intera na mišiće.

Nerazuri ostaju u trci za Evropu, Lacio je propustio priliku da prekoči Romu, a  narednih dana ćemo verovati videti lavinu nezadovoljstva Klaudija Lotita