"Radost Matijasa, strelca za Šefild Venzdej"

Sove odolele u derbiju Jorkšira: Majstorija Matijasa utišala Eland Roud (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.08.15. | 15:39

Portugalac postigao fantastičan gol iz voleja u 37. minutu. Čarli Vud doneo bod Lidsu u drugom poluvremenu

Radost Matijasa, strelca za Šefild Venzdej

Lids i Šefild Venzdej odigrali su zanimljiv derbi Jorkšira koji je na kraju završen bez pobednika (1:1).

Domaćin se nadao da će uz pomoć svoje publike na Eland Roudu doći konačno do prvog trijumfa u novoj sezoni, ali uzalud. Izabranici Uvea Reslera zabeležili su i četvrti uzastopni remi, kojim će verovatno ostati u donjem delu tabele i posle ovog kola.

Gostuijući tim je bio sasvim solidan, poveo je na vreme u 37. minutu fantastičnim pogotkom Matea Matijasa koji je sav posao odradio sam. Portugalac je u kontranapadu pobegao odbrani Lidsa, prelepo izigrao Lijama Kupera i fenomenalnim udarcem plasirao loptu pod prečku golmana domaćina Silvestrija.

Lids je u nastavku zaigrao agilnije, menadžer Resler je uveo u igru Aleksa Movata i Luka Marfija, a samo koji minut kasnije, u 61. minutu, usledilo je izjednačenje. Lepu akciju je započeo Stjuart Dalas, koji je šmekerski proturio loptu kroz noge Viginsu i asistirao Krisu Vudu, kome nije bilo teško da iz blizine poravna na 1:1.

Do kraja meča, Lids je pokušao da dođe i do drugog gola, Sove su se uglavnom branile, ali bez prave šanse, domaćin je morao da se zadovolji bodom.