""
""

Spajić crveneo, Krasić kasno ušao da bi spasao Bastiju

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.01.14. | 22:04

Tuluz slavio u Bordou (1:0), Lion siguran protiv Sošoa (2:0), Cvitanić promašio penal za Nicu, a Kadir za Ren

Neće Uroš Spajić po dobrom pamtiti gostovanje u Bordou, ali su i bez srpskog internacionalca fudbaleri Tuluza uspeli da odnesu sva tri boda sa stadiona Šaban Dalma (1:0). Nekadašnji štoper Crvene zvezde zaradio je direktan crveni karton sredinom prvog poluvremena meča u kome su i Žirondinci imali tanke živce, ne i sreće da iskoriste brojčanu prednost.

Jer, samo osam minuta posle Spajića, napolje je morao i levi bek domaćeg sastava Punđe, čiji je start bio za jedanaesterac, ali je udarac Ben Jedera zaustavio golman Bordoa Karaso. Bez pomoći već duže vreme povređenog Pavla Ninkova, Tuluz je u drugom poluvremenu uspeo da pobede i sačuva tri boda, golom Martina Brajvajta.

Ni drugi srpski internacionalac nije se proslavio u subotnjim mečevima Lige 1. Miloš Krasić je dobio priliku tek u završna tri minuta gostovanja Valensijenu, ali nije uspeo da spase goste poraza (2:3).

Uzbudljivo je bilo u Renu, gde su viđena dva penala i oba nisu iskorišćena. Alžirac Kadir bio je neprecizan za domaći, a Argentinac Dario Cvitanić za goastujući tim, u kome nije bilo Nemanje Pejčinovića.

Golovima u drugom poluvremenu, Lion je savladao fenjeraša Sošo, što mu je peta vezana utakmica bez poraza.

LIGA 1 – 20. KOLO

Monpelje – Monako 1:1 (0:0)