""

Spektakl u Barseloni! Sedam golova i slavlje Espanjola za Ligu Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 10.03.17. | 23:10

Las Palmas časno poginuo - 4:3 (2:1)

Vatromet golova između Espanjola i Las Palamasa omogućio je večeras vrhunsko uživanje ljubiteljima Primere na otvaranju 27. kola. Katalonci su na svom terenu savladali sa 4:3 Boatenga i društvo i najavili da će se u nastavku sezone boriti za izlazak u Evropu.

Zapravo, utešni pogodak Garsije u 84. minutu bio je zračak nade za goste, ali je Espanjol uspešno održao stečenu prednost. Prvo poluvreme obeležioli su golovi Lopeza i Morena za domaćina, kao i Lemosa na drugoj strani, koji je početkom drugog dela poravnao na 2:2.

Ipak, Espanjol je imao večeras raspoloženog Hurada koji je u 74. minutu povisio na 4:2 i omogućio mu sigruan trijumf. Za Katalonce ovo su tri važna poena kojima su došli do brojke od 39 bodova, što je šest manje od mesta koje vodi u Ligu Evrope. Las Palmas ostaje na 32 boda u sredini tabele u Primeri.