""
""

Spektakularan pogodak Masuda potopio nade Levantea! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.02.13. | 22:57

Igrači Osasune zahvaljujući golovima iranskog reprezentativca u 88. i Sole u 90. minutu stigli do velike pobede u veoma tesnom meču – 2:0

Kao što se i očekivalo, Levante i Osasuna odigrali su veoma čvrst, tesan, muški meč u poslednjem susretu 25. kola Primere, a Mali crveni mogu da zahvale golmanu Fernandezu i fenomenalnom Masudu što su došli do velike pobede u gostima, jer je reprezentativac Irana spektakularnim evrogolom doneo prednost svom timu u 88. minutu, da bi tri boda timu iz Pamplone obezbedio Sola pogotkom u poslednjim trenucima utakmice -2:0.

Tokom prvog poluvremena domaćini su bili bolji, međutim, sjajni 26-godišnji Fernandez branio je “kao lud“, i nije dozvoljavao da lopta ode iza njegovih leđa, a najbolje prilike na meču imao je Obafemi Martins, međutim, rezultat je tokom prvih 45 minuta ostao 0:0.

Drugo poluvreme slično prvom – jaka i čvrsta igra oba tima, po nekoliko prilika na obe strane, Fernandez i dalje maestralno čuva svoju mrežu...

A onda sledi period igre u kojem gosti igraju znatno bolje. U 80. minutu u igru umesto De la Kuevasa ulazi “džoker“ Masud, kojem je bilo dovoljno samo osam minuta da čist trenutak inspiracije pretvori u prosto prelep pogodak, koji je prethodio sjajnom driblingu na nekih 23 metara sa leve strane, kada su iz igre ispala dva defanzivca Levantea, a onda pravi projektil u gornji desni ugao nemoćnog Navasa.

Žabe iz Valensije su od tog trenutka sve karte bacile na napad, pokušavajući da postignu gol za remi, što je iskoristio Sola, koji je posle kontranapada bez problema matirao Navasa i postavio konačnih 2:0!

Posle ovog kola Osasuna drugom vezanom pobedom, trećom u poslednja četiri susreta polako beži sa dna tabele, i dolazi do 14. pozicije, dok je Levante ostao deseti sa 34 boda.