"Slimani u duelu sa igračima Belenenseša"

Sporting već razmišlja o Ligi šampiona, a Beleneseš je to iskoristio

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.09.14. | 23:19

Lavovi remizirali u prvenstvu pred povratak u elitno kontinentalno takmičenje

Slimani u duelu sa igračima BelenensešaPosle nekoliko godina Sporting će igrati u Ligi šampiona, a izgleda da su lisabonski igrači već glavom u Sloveniji i na meču sa Mariborom pošto je Belenenseš uspeo da odnese bod sa stadiona Žoze Alvalade – 1:1.

Trener domaćih Marko Silva je odlučio da odmori neke igrače i to mu se obilo u glavu pošto je Dejverson doneo prednost gostima u 28. minutu.

Ipak, favorit se brzo vratio u igru preko Karilja i to u 35. minutu, ali to je bio i poslednji gol na meču na kojem je viđeno šest žutih kartona i jedan crveni – Džeferson je u drugom minutu sudijske nadoknade drugi put naterao sudiju da se maši džepa i morao je u svlačionicu malo pre svojih drugova. Lavovi su bili daleko bolji rival, uputili su 25 šuteva ka golu protivnika, a Belenenseš je to uradio samo pet puta, ipak došlo je do podele bodova.

Sportingu meč protiv Maribora sigurno puno znači, ali je pobeda u ovoj utakmici bila očekivana i sada će podrmanog samopouzdanja putovati u Sloveniju.