"Tuga fudbalera Crvene zvezde"

Sreća okrenula leđa: Dobra Zvezda – loš rezultat (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 01.08.13. | 20:06

Černomorec slavio sa 3:1, iako je utakmica bila u egalu. Sudija Hansen nemilosrdan prema crveno-belima

Tuga fudbalera Crvene zvezde

Navijači su posle dvomeča sa IB Vestmanejom bili kivni zbog lošeg izdanja Crvene zvezde, ali su tada bar mogli da se raduju rezultatu. Danas mogu samo da budu ponosni na igru svojih mljenika, ali razloga za osmeh nema, jer je Černomorec u prvom meču trećeg kola kvalifikacija uz dosta sreće slavio sa objektivno nezasluženih 3:1 (2:0).

Nije da je Zvezda bila bolji tim (iako u dobrom delu meča to i jeste bio slučaj), ali je utakmica uglavnom bila u egalu, ali je Fortuna okrenula leđa crveno-belima. Svaki od tri gola koji su Beograđani primili bio je previše jeftin, više zasluga čudnog spleta okolnosti nego dobrih akcija domaćina.

Ipak, to ne znači da Zvezda ne snosi svoj deo odgovornosti. Pre svih Marko Vešović, koji je bio krivac, manji ili veći, za sva tri gola, iako se, kao i uvek, trudio, trčao, ali je surovo kažnjen za trenutke nepažnje.

Prvi gol je pao u 32. minutu, u jeku Zvezdine inicijative, taman kada je njena igra počela da liči na ozbiljnu organizaciju.

Jednu naizgled bezopasnu dubinsku loptu Vešović je loše procenio, Boban Bajković je zaksnio sa izletanjem, što je brzonogi Đa Đeđe iskoristio i lobovao golmana Zvezde. Jovan Krneta je stigao da loptu izbije na gol liniji, ali na drugoj stativi nije bilo nikog, pa je usledila povratna i rutinska egzekucija usamljenog Sita Rijere na petercu.

Samo šest minuta kasnije Černomorec je još jednom šokirao crveno-bele. Uz dosta sreće, s obzirom da je Oleksij Gaj neverovatnim, a čini se i slučajnim pasom, pronašao Đa Đeđea, koji je ponovo bio brži od Vešovića i precizno gađao u mrežu gostiju za 2:0 na poluvremenu.

Zadovoljni ubedljivim vođstvom, Ukrajinci su u drugom poluvremenu prepustili inicijativu gostima što im se umalo obilo u glavu.

U 59. minutu oduzeta lopta na 40 metara od gola Černomoreca, rezervista Filip Mladenović je sjajno centrirao do Abiole Daude, ovaj je lukavo preskočio i ostavio Vukana Savićevića usamljenog ispred golmana Bezotošnjija, a mladi vezista smireno, u maniru mnogo iskusnijih fudbalera, loptu smestio tamo gde joj je mesto.

I po ko zna koji put pitamo: Zašto ovaj momak ne igra više?

Nastavili su se Zvezdini naleti i posle tog gola, ali je sve palo u vodu u 77. kinutu, kada je danski arbitar Ken Hansen neoprezan start Marka Vešovića nad Andersonom Mineirom možda i preošto okarakterisao kao najtrožu kaznu koji je Aleksej Antonov pretvorio u 3:1.

Posle tog šoka Zvezdin tim jednostavno nije imao mentalne snage da se ponovo vrati u meč.

Ali, to ne znači da je sve izgubljeno, jer Ukrajince čeka paklen revanš na Marakani. Međutim, crveno-belima će biti izuzetno teško.

Posebno, ako UEFA, kao što je umela, bude rigorozna prema Crvenoj zvezdi i kazni je utakmicom igranje pred praznim tribinama. Jer, ni gostovanje u Odesi nije prošlo bez incidenata. Samo se nadamo da neće stići tako brzo da reaguje.

ČERNOMOREC – CRVENA ZVEZDA 3:1 (2:0)