""

Šta uradi Vivijano?! Samoubistvo Đenovljana na Sardiniji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.09.16. | 23:02

Kaljari slavio sa 2:1, neverovatan kiks čuvara mreže gostiju

Dugo će golman Sampdorije Emilijano Vivijano pamtiti gostovanje na Sardiniji protiv Kaljarija i poraz od 2:1 u šestom kolu Serije A, koliko god se trudio da ga izbriše iz sećanja.

Verovatno će mu do kraja života kroz glavu prolaziti taj 88. minut na stadionu Sant Elija kada je promašio loptu i poklonio Federiku Melkioriju zicer za gol i pobedu Kaljarija.

Delovalo je gotovo neverovatno da tako iskusan golman, a ima 30 godina, napravi kiks koji se retko dešava i u mlađim kategorijama. Ko zna šta je bilo u glavi momku rođenom u Firenci.

Bilo kako bilo, tim potezom je Vivijano nokautirao sopstvenu ekipu koja je samo par trenutaka pre njegovog kiksa izjednačila golom Bruna Fernandeša i najavila čak mogućnost preokreta.

Dobro je igrao Kaljari u prvom poluvremenu, a kvalitetnu igru ostrvljani su krunisali pogotkom Žoaa Pedra nekom vrstom štikle u 37. minutu.

Neće ovu utakmicu po dobrom pamtiti ni prvi golman Kaljarija Marko Storari koji je u 33. minutu zbog povrede morao da napusti teren. Zamenio ga je Masimo Rasteli.

Srpski internacionalac Filip Đuričić utakmicu je odgledao sa klupe za rezervne igrače ekipe iz Đenove.