""

STALA BAVARSKA MAŠINA: Bajernu bod u Leverkuzenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.10.13. | 20:30

Bavarci na Baj areni odigrali 1:1 sa Bajerom, ali se probili na čelo tabele.

Nema šale sa Leverkuzenom! Bajern iz Minhena nije krunisao veliki trijumf iz Mančestera još jednom značajnom pobedom, ali je uspeo da se probije na čelo Bundeslige zahvaljujući remiju sa Bajerom – 1:1 (0:0).

Sve što je bilo najznačajnije na Baj areni dogoilo se 15-ak minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je samo u dva minuta viđen po jedan pogodak sa obe strane.

Goste je u vođstvo doveo Toni Kros u 30. minutu nakon sjajne asitencije Franka Riberija, dok se bukvalno u narednom minutu na drugoj strani revanširao Sidni Sam, posle loše intervencije Manuela Nojera.

Bajern je do kraja meča daleko više napadao, stvori veliki broj prilika, imao dvocifreni broj kornera, ali Bernd Leno ostao nesavladan.

Treba napomenuti da je Bajer iz Leverkuzena poslednja ekipa koja je savladala Bajern u Bundesligi. To se dogodilo 28. oktobra 2012. godine u Minhenu.