""
""

Standard sa igračem manje ispustio Genk (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.12.16. | 16:37

Fudbaleri Standarda nisu uspeli na gostovanju u Genku. Imala je ekipa Aleksandra Jankovića vođstvo, ali je na kraju domaćin uspeo da osvoji bod. Bilo je 2:2 u utakmici 19. kola belgijskog šampionata.

Valja pomenuti da je velikan iz Liježa od 59. minuta igrao bez isključenog Isaka Mpenze. Konačan rezultat postavio je Mbvana Samata u 78. minutu.

Do isključenja Mpenze, tim iz Liježa delovao je stabilno, igrao sigurno i kontrolisao situaciju na terenu. Sa igračem manje stvari su morale da se promene, što je bilo i razumljivo.

Gostujuća ekipa je za samo 10 minuta u prvom poluvremenu uspela da napravi potpuni preokret posle dobrog starta Genka i pogotka Omara Kolija u trećem minutu.

U 15. minutu je izjednačio Orlando Sa, a potom je Išak Belfodil u 25. minutu potpuno okrenuo stvari na terenu.

Ovo je Jankovićevoj ekipi bila peta uzastopna utakmica bez poraza u svi takmičenjima.