""
""

Standard se probudio i poslao srpski Mehelen u opasnu zonu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 28.10.15. | 22:23

Ekipa iz Liježa gotovo rutinski savladala tim Aleksandra Jankovića (2:1), Briž siguran

Patio je i patio ove sezone Standard, aktulena generacija kluba iz Liježa igrala se sa stusom u PRO ligi, čak i slavnom istorijom kluba. Međutim, Standard za probudio u nevreme za srpski Mehelen.

Ekipa Aleksandra Jankovića lako je položila oružje na gostovanju Liježu. Mehelen je napravio suviše grešaka u defanzivi da bi se nadao pozitivnom ishodu na gostovanju Standardu. Da je domaćin rešen da pobegne sa dna tabele bilo je jasno posle pet minuta igre. Tada je Knokart glavom matirao golmana gostiju i najavio slom tima za koji su od prvog minuta igrali Vladimir Volkov, Miloš Kosanović i Veselinović. Ubrzo je Standard udvostručio prednost, a Mehelen je u ofanzivi bio prilično impotentanTek u zaostavnom vremenu golom Miloša Kosanovića je došao do gola. Suviše kasno.

Nije ovo bilo veče gostujućih ekipa u PRO ligi. Melem na derbi ranu iz duela sa Anderlehtom Briž je stavio trijumfom protiv slabašnog Leuvena. Briž je gotovo rutinski slavio na svom terenu, a autorskim delom trijumf je potpisao napadač iz Malija  Diabi golovima u 41. i 69.minutu.

Zulte Varegem je ubedljivim trijumfom nad Sen Trudeom stigao do četvrtog mesta na tabeli.