"Popa"

Steaua maršira ka novoj tituli: Ne može nam niko ništa...

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.04.15. | 21:50

Klub iz Bukurešta sada beži sedam bodova drugoplasiranom Targu Murešu

PopaU Bukureštu slobodno mogu da zapevaju hit Mitra Mirića „Ne može nam niko ništa...“. Steaua je napravila veliki korak ka novoj tituli pošto je na teškom gostovanju, gde je poslednji put slavila 2009. godine, konačno pobedila Gaz Metan sa 2:1 i pobegla drugoplasiranom Targu Murešu na sedam bodova prednosti.

Aktuelni šampion Rumunije, koji je zbog spora sa vojskom izgubio identitet i vodi bitke i na sudu i na terenu, nije tako lako došao do sva tri boda  u Medijašu. Poveo je preko Prepelice u 11. minutu, ali radost je kratko trajala. Samo devet minuta kasnije Roman je izjednačio i dao nadu Gaz Metanu da možda može da dođe do bod(ov)a spasa. Uzalud...

U nastavku meča Popa je u 52. minutu uspeo da donese novo vođstvo klubu iz Bukurešta i to je bio znak da je došlo vreme da se Gaz Metan konačno obori na pleća posle četiri neuspela pokušaja. Do kraja meča svako je imao po jednu šansu, Ljuljaku kod domaćina, a Giljerme kod gostiju, međutim, rezultat je ostao nepromenjen.

LIGA 1 – 24. kolo

Targu Mureš – Jaši 1:0 (1:0)