"Slavlje fudbalera Vest Hema"

Sto miliona na pojačanja i visi Liga Evrope?! Pevci dobili maljem po glavi na Apton parku! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.05.14. | 15:34

Vest Hem iskoristio isključenje Junesa Kabula i slavio sa 2:0. Šansa za Mančester junajted

Slavlje fudbalera Vest HemaTežak udarac za Totenhem i Tima Šervuda i to od neprijateljskog Vest Hema, koji ove sezone u susretima sa Pevcima ima tri od tri! Čekićari su u 37. kolu Premijer lige slavili sa 2:0 i definitivno prebrinuo brige oko opstanka u eliti.

Bez obzira na to što su domaći u susret sa velikim gradskim rivalom ušli posle niza od četiri uzastopna poraza. Danas je sve teklo kao po loju.

Već u 25. minutu Junes Kabul je zaustavio razigranog Stjuarta Dauninga u situaciji jedan na jedan sa golmanom Igom Lorisom, a sudija Filip Daud bez mnogo razmišljanja izvadio crveni karton. Četvrto isključenje Kabula u dresu Totenhema. Od osnivanja Premijer lige niko nije imao više.

Sa igračem manje Totenhem nije imao šanse.

Samo dva minuta kasnija visoka lopta u kazneni prostor, Endi Kerol, a ko drugi, bio je najviši u skoku, a nesrećni Heri Kejn loptu skrenuo u sopstvenu mrežu.

Ovaj put Totenhem nije uspeo da stigne do preokreta koji su ga krasili čitave sezone.

Minut pre isteka prvog poluvremena Stjuart Dauning je još jednom primorao Lorisa na kapitulaciju i postigao prvi gol posle posta od 39 mečeva bez pogotka. Dakle, prvi gol Dauninga posle marta 2013. godine kada je u dresu Liverpula pogodio, pogađate, baš protiv Totenhema.

Dauningov gol je, takođe, 716. koji je Totenhem primio od kada se Premijer liga igra u ovom formatu. Negativni rekord engleskog šampiona, pošto je Aston Vila trenutno na koti 715, a Njukasl na 712.

Totenhemu, dakle, sada preti opasnost da izgubi mesto u Ligi Evropa, pošto bi mu seMančester junajted u slučaju pobede nad Sanderelndom primakao na samo tri boda. Pevci u poslednjem kolu čekaju Aston Vilu, Junajted gostuje Sautemptonu, ali prethodno i Halu u zaostalom meču, a ima mnogo bolju, praktično nedostižnu gol razliku za Totenhem.