"Bajković"
"Bajković"

Stojanović ispustio prednost protiv Beverena, Jankovića iznenadio "njegov" Lokeren

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.01.15. | 22:06

U meču između Zulte Varegema i Vesterloa viđen je preokret iz keca u dvojku - 1:3

BajkovićBivši treneri Crvene zvezde nisu imali sreće u 23. kolu Pro lige. Slaviša Stojanović je predvodeći Lirs prokockao prednost protiv Beverena – 1:1, dok je Aleksandra Jankovića i Mehelen iznenadio njegov prvi klub koji je trenirao u Belgiji, Lokeren, koji je slavio kao gost sa 1:0.

U derbiju začelja Lirs je lepo otvorio meč protiv Beverena, poveo golom Kvofura u 13, ali je Emond iz slobodnog udarca savladao Bobana Bajkovića i izjednačio u 59. minutu. Tračak nade da će domaćin slaviti posle 11 mečeva posta pojavio se kada je Blondel dobio crveni karton u 66. minutu, međutim, rezultat je ostao nepromenjen uprkos tome što su imali igrača više nešto manje od pola sata, tako da je ostao zakucan za dno tabele.

Srpski Mehelen, čije boje pored trenera Jankovića brane Obradović i Veselinović, prošao je još gore u duelu sa Lokerenom. Očekivalo se da će domaćin nastaviti niz i vezati peti meč bez poraza, međutim, dogodilo se da su gosti prekinuli svoj niz od osam mečeva bez pobede. Ispostavilo se da je pitanje pobednika rešeno već u 4. minutu, kada je Leje uspeo da utiša domaću publiku.

U meču između Zulte Varegema i Vesterloa viđen je veliki preokret. Kordoro je na isteku prvog poluvremena doveo domaće u vođstvo, ali gosti su u nastavku zaigrali kao u transu, pre svega dvostruki strelac Dianje u razmaku od jednog minuta, da bi tačku na “i”stavio Šuterden u 90. minutu. Sve je to omogućio Žimber koji je u 56. zaradio crveni karton.