"Intervencija štopera Espanjola"

Štoper Espanjola u stilu najboljeg čuvara mreže: Penal i crveni karton vredni pobede u Malagi! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.02.15. | 23:59

Defanzivac ekipe iz Barselone na neverovatan način sačuvao svoju mrežu u 82. minutu, nakon čega je zaradio direktno isključenje, a njegov golman odbranio jedanaesterac. Pobedu gostujućeg tima trećem minutu nadoknade overio Serhio Garsija – 0:2

Intervencija štopera Espanjola

Neverovatan meč na Rosaledi i velika pobeda Espanjola u Malagi. Apsolutni junak slavlja ekipe iz Barelone bio je štoper Dijego Danijel Koloto, koji je u 82. minutu u stilu vrhunskog čuvara mreže sprečio čist pogodak Havija Gere, zaradio crveni karton, a golman njegove ekipe Kiko Kastilja odbranio jedanaesterac Nordina Amrabata i otvorio put svom timu do tri velika boda - 0:2 (0:1).

Malaga je tokom gotovo kompletnog toka meča bila bolji rival, ali napadai ekipe Havija Garsije nisu bili toliko opasni po gostujuću mrežu. Espanjol je strpljvo čekao svoju šansu i iskoristio je u najboljem mogućem trenutuku. Izuzetno precizan centaršut Salva Sevilje u 41. minutu, Alvaro Gonzales je odličnim trzajem glavon poslao pod prečku domaćeg gola.

Domaćin je u nastavku meča potpuno uspeo da uspostavi još veći pritisak pod protivničkim golom, ali je nakon dešavanja u 82. minutu potpuno ispao iz koloseka i bez obzira na igračku nadmoć nije uspeo da napravi neku ozbiljnu priliku pred golom Espanjola.

Takvu situaciju na terenu iskoristio je Serhio Garsija koji je pogotkom u trećem minutu nadoknade meča postavio konačan rezultat.