""

Strašan start Briža: Jankovićev Mehelen nemoćan pred udarom šampiona! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.07.16. | 22:37

Prvak Belgije perfektan na otvaranju sezone - 0:2

Mehelen nije mogao da zamisli teži početak belgijskog prvenstva, pošto je već na samom startu naleteo na opasnog šampiona, koji je odmah pokazao da i ove sezone ima identične ambicije kao i prethodne. Klub Briž je bio siguran na gostovanju ekipi Aleksandra Jankovića i na pravi način otvorio novi pohod na šampionski tron - 0:2 (0:2).

Gosti su kompletan posao rešili za tri minuta, sredinom prvog dela igre, kada su Izkvierdo i Kols zadali ključne udarce zatečenom domaćinu. Fenomenalni Kolumbijac je na fantastičan krunisao kontranapad svog tima, lagano se oslobodio svojih pratilaca, a onda razornim udarcem matirao loše postavljenog Antonija Morisa.

Mehelen se nije ni "opasuljio" od prvog gola, a već je usledio drugi. Desni bek Briža Dion Kols pažljivo je pratio napad svog tima i sačekao povratni pas Hansa Fanakena i snažnim udarcem praktično već tada rešio pitanje pobednika.Dio

Mehelen je u nastavku meča u nekoliko navrata pretio golu Ludovika Butela, ali francuski golman se nije dao savladati, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Šansu da popravi utisak Jankovićev tim će imati za nedelju dana kada gostuje Eupenu, dok Briž ide na noge Ostendeu, s namerom da osvoji nova tri boda.