""
""

Strašna Malaga gleda ka Evropi! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.02.16. | 22:26

Fudbaleri Malage slabo su počeli sezonu, ali kako se bliži završnica, tako Andalužani pokazuju snagu i mišiće. Večeras je Malaga na svom stadionu pregazila Hetafe sa 3:0 u prvom meču 23. kola španske Primere.

Ovim trijumfom, osmim prvestvenih u sezoni, Malaga je istakla kandidaturu za borbu za mesto u Ligi Evrope sledeće sezone.

I ne samo to, domaća ekipa večeras je odigrala gotovo perfektno prvo poluvremenu, u kojem je potpuno nadigrala rivala iz španske prestonice.

Već posle prvih 45 minuta fudbaleri Malage su imali tri gola prednosti, a u nastavku utakmice rutinski su sačuvali vođsto, ne dozvolivši Hetafeu, čiji napad je predvodio Stefan Šćepović, ni da ublaži poraz.

Prvi gol na utakmici ujedno je bio i najlepši, pošto je u devetom minutu Huanpi promešao nekoliko čuvara i poslao loptu iza leđa golmana Hetafea.

Na novo slavlje navijači na stadionu La Rosaleda čekali su do 23. minuta, kada je Čarls napravio najveći deo posla, a onda asistirao Kristijanu Acuu.

Veoma dobru partiju Čarls je zaokružio pogotkom dva minuta pre kraja utakmice kada je, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Fudbalerima Hetafea ovo je bio treći uzastopni poraz u Primeri i polako ali sigurno iz gornjeg dela tabele kreću ka donjoj polovini.