""
""

Sudija „Prijatelj“ i Suarez spasili Liverpul poraza u Rafinom povratku na Enfild (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 21.04.13. | 18:52

Urugvajac postigao gol za 2:2 u 97. minutu meča za konačnih 2:2, pošto je arbitar Kevin Frend produžio i sudijsku nadoknadu meča koja je iznosila šest minuta

U poslednjim sekundima 97. minuta meča, Čelsi je ostao bez pobede na Enfild Roudu! Igrala se nadoknada sudijske nadoknade kada je Luis Suarez postigao gol koji je spasao Liverpul i doneo im remi od 2:2. Tako da Rafa Benitez neće po lepom pamtiti povratak na Enfild Roud u prvom meču koji je vodio protiv Liverpula na njihovom terenu od kada je napustio klupu slavnog kluba pre par godina...

Koliko je Suarez junak Liverpula, toliko je to i arbitar meča Kevin Frend (u prevodu Prijatelj), jer je je prvo produžio meč za šest minuta, a onda i nadoknadu vremena za još minut i po, mimo svih očekivanja. Upravo u toj nadoknadi nadoknade vremena, Čelsi je ostao bez pobede i sigurno će sa Stamford ridža biti povika na mladog sudija Frenda.

Čelsi je dobro otvorio meč i već u 26. minutu prešao u vođstvo. Mata je izveo korner, a talentovani brazilski vezista Oskar potpuno atipično za njega postigao gol glavom. Brazilac nas je do sada navikao na majstorije sa driblinzima i šutevima sa distance, ali je danas pokazao da ume i glavom da zatrese mrežu. Čelsi je od tada umrtvio igru, kontrolisao dešavanja na terenu i činilo se da će Liverpulu nema spasa. Opasno je zapretio i David Luiz strašnim udarcem iz slobodnjaka, ali je Reina uspeo nekako da ukroti tajk pokušaj Brazilca.

Ipak, sve se promenilo ulaskom u igru Danijela Staridža. Napadač koji je letos stigao na Enfuild, uipravo iz Čelsija je potpuno razmrdao igru bledog Liverpula i Čelsi se našao u problemima. Staridž je posle solo akcije odlično uposlio Džerarda, ali je Petr Čeh sjajnom intervencijom spasao gol londonskog tima. Samo minut kasnije, sjajni Staridž je uzdrmao stativu i probudio saigrače i navijače. Liverpul je krenuo da steže obruč oko gola Plavaca... Konačno, pritisak Crvenih je urodio plodom u 52. minutu. Naravno, strelac je bio nezaustavljivi Staridž. Suarez je poslao perfektan pas, a Staridž pobegao čuvarima i sa ivice peterca matirao nemoćnog Čeha.

I kada se očekivalo da Liverpul na krilima raspoloženog Staridža krene ka totalnom preokretu, usledio je novi šok na Enfildu. Luis Suarez je igrao rukom kao što to često čini, ali je ovoga puta to uradio u sopstvenom kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu  tačku, a Azar bio siguran izvođač najstrožije kazne.

Taj gol je opet „isekao“ domaće fudbalere, čiji napadi su utihnuli. Jedino je Suarez pretio. Prvo iz slobodnog udarca, a potom i posle slaloma u odbrani Čelsija koji je završio udarcem direktno u Petra Čeha. Par minuta pre kraja, Henderson je proigrao rezervistu Šelvija i izbacio ga u stopostotnu šansu, ali je vezista Liverpula promašio gol i verovatno bod.

A, onda je usledio fatalni 97. minut. Sjajni Danijel Staridž je centrirao, Suarez pobegao Banetu Ivanoviću i glavom zatresao mrežu za veliko slavlje domaćih.

Ovim remijem Čelsi je propustio priliku da preuzme treće mesto na tabeli, pošto sada na četvrtom mestu imaju bod manje od Arsenala i bod više od Totenhema, pa im je plasman u elitno takmičenje pod velikim znakom pitanja.