""
""

Sve je moguće kad na klupi imaš Matadora: Kavani za četiri minuta zapalio Park prinčeva! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.02.16. | 22:32

Fenomenalni Urugvajac ušao u 74. minutu, a već u 78. postigao odlučujući pogodak u Parizu - 2:1

Kada imaš takav luksuz da u drugom poluvremenu sa klupe za rezervne igrače uvedeš majstore kao što su Rabio, Pastore i Kavani, onda ti je jasno da je trofej Lige šampiona dostižan cilj. Trener Pari Sen Žermena Loran Blan u 74. minutu utakmice sa Čelsijem u igru je uveo Edisona Kavanija i on je za samo četiri minuta postigao pobedonosni gol u prvom meču osmine finala Lige šampiona - 2:1 (1:1).

Čelsi je pred ovaj meč bio previše osporavan, ali je ova ekipa Gusa Hidinka pokazala da i te kako ima čime da se odupre snažnom Pari Sen Žermenu. Sveci su u prvih dvadesetak minuta uspeli da sakriju loptu od londonskih Plavaca, ali kad su je se dokopali gosti postalo je jasno da će domaćin teškom mukom doći do željenog slavlja.

Ipak, ono je stiglo u 39. minutu i to na prilično srećan način po domaći tim. Gosti su neoprezno napravili slobodan udarac na najlošijem mogućem mestu. Ibrahimović je postavio loptu, snažno šutirao po sredini sa dvadesetak metara udaljenosti, a lopta je zakačila živi zid i prevarila nemoćnog Kurtou.

Plavci su ipak imali spremljen odgovor u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Vilijan je izveo korner sa desne strane, Dijego Kosta samo krznuo loptu glavom, a ona je prevarila Markinjosa i pala pred noge Džonu Obiju Mikelu i spasa za odličnog Kevina Trapa nije bilo.

Uspavanka u drugom poluvremenu trajala je prilično dugo, Blan je pomenute izmene napravio u rasponu između 74. i 81. minutu, a ona prva je pokazala da je prava. Anhel di Marija je perfektno pronašao Kavanija, koji u svom stilu bez ikakvog oklevanja pronalazi put do mreže Čelsija.

Pokušali su Parižani da iskoriste pad u igri gostujućeg tima i postignu još jedan gol, koji bi im značajno olakšao posao u revanšu. Ovako 9. marta ih čeka prilično teška situacija na Stamford Bridžu, jer je evidentno da Čelsi diže formu i da bi ona baš tada mogla da doživi svoj vrhunac.

PARI SEN ŽERMEN - ČELSI 2:1 (1:1)