"Tadić"
"Tadić"

Tadić može da žali, Pjacon slomio Srca

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.10.13. | 22:35

Ajaks otkinuo bodove Tventeu devet minuta pre kraja meča. Čelzijevac odigrao simultanku protiv Herenvena

TadićTvente i Ajaks su podelili bodove u derbiju 10. kola Eredivizije. Dušan Tadić i drugovi imaju mnogo više razloga za nezadovoljstvo, pošto su vodili pogotkom Kastanjosa od 22. sve do devet minuta pre kraja, a onda su dozvolili Sigtorsonu da izjednači i postavi konačnih 1:1. Ovom rezultatu najviše se obradovao PSV, koji će 24 sata kasnije imati priliku da eventualnom pobedom protiv Groningena u gostima izbije na čelo tabele.

U pravom vatrometu golova Utreht je kod kuće savladao Bredu sa 4:2 i pobegao sa ivice ambisa, dok je Roda kao gost nanela još jedan poraz RKC kome sledi borba za opstanak do kraja sezone. U duelu gornjeg dela tabele tabele Vitese je kao gost pobedio Herenven i to u sudijskoj nadoknadi vremena -3:2. Finbogason, koji je prvi strelac Eredivizije, opet je bio strelac za Srca, tako da je povećao golgeterski učinak na 11 pogodaka, ali slavu je ukrao Lukas Pjacon. Čelsijev igrač koji igra za Vitese na pozajmicu postigao je dva gola i namestio ključni treći Anholtu u 90+3 minutu za veliki preokret i pobedu.