"Žan-Pol Betijus"

Tako mlad, a tako hladnokrvan – Žan Pol Betijus (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.12.13. | 16:24

Fejenordov tinejdžer prelepim lobom poveo tim iz Roterdama do pobede nad Herenvenom

Žan-Pol BetijusFejenord kao nekad! Slavni klub iz Roterdama prekinuo je niz Herenvena i na stadionu Abe Lenstre današnjem rivalu naneo prvi poraz u poslednjih pet kola holandskog prvenstva – 1:2 (1:2).

Sve je bilo gotovo za 16 minuta koliko je gostima trebalo da dva puta bace Kristofera Nordfelta na kolena. Poslednji put je to Fejenordu uspelo još septembra 2006. godine.

U devetom mintutu Gracijano Pele, strelac 12 ligaških ove sezone, izbio je sam pred Nordfelta, ali kao retko kad nije idealnu šansu pretvorio u gol s obzirom da je golman domaćeg tima na vreme izleteo i pokrio ugao. Međutim, golmanov trud nisu ispratili saigrači iz poslednje linije, pa je do lopte stigao 19-godišnji Žan-Pol Betijus, elegantno je bocnuo i prebacio nemoćnog Nordfelta.

Četvrti gol momka koji je već 13 godina u Fejenordu. Za takav golgeterski bilans Betijusu, inače i rođaku Urbija Emanuelsona, bila je potrebna cela protekla sezona. Ipak, strahovito brzo napreduje Žan-Pol, koji je još u martu, kad mu je bilo tek 18 godina, pozvan da trenira sa reprezentacijom Holandije.

Nema sumnje – Betijus je budućnost Fejenorda.

Sedam minuta posle prvog Fejenordovog pogotka još jednom je zaspala odbrana domaćih, lopta je stigla do Leksa Imersa, koji se dobro snašao i precizno gađao u donji ugao za 2:0.

Nije Herenven klonuo duhom, u finišu prvog dela igre uspeo je da se vrati u život, ali nije mogao do potpunog preokreta, pa sui bodovi otišli u Roterdamu, a Fejenord zadržao priključak za vodećom trojkom Eredivizije.