""
""

Tako se krvari za pobedu voljenog kluba: Nema veze što glave pucaju, idem da dam gol (FOTO+VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.12.14. | 15:14

Martin Škrtel junak u očima navijača Liverpula, identičnu povredu i sedam kopči zaradio i štoper Atletika Giljermo Sikeira na gostovanju u Bilbau u pobedi sa 4:1

Ne ide Liverpulu ove sezone, međutim, ako ni zbog čega drugog, navijači Crveni mogu da budu ponosni na način na koji se njiihovi fudbaleri bore za klub. Posebno se to odnosi na Martina Škrtela, koji je u derbiju sa Arsenalom doslovce uložio glavu za remi svog tima.

Štoper petostrukog prvaka Evrope je početkom drugog poluvremena zaradio ozbiljnu posekotinu na temenu, pošto ga je neoprezno nogom nagazio napadač Tobdžija Olivije Žiru, ali je posle ukazane lakrske pomoći ostao na terenu (najviše zbog toga je i utakmica produžena devet minuta), da bi u sedmom minutu nadoknade vremena istom tom glavom uspeo da pogodi mrežu gostiju iz Londona za konačnih 2:2.

Naravno, nije mu žao što je ostao na terenu uprkos bolovima.
Razočaran sam rezultatom, ali sam srećan što sam postigao gol pred kraj utakmice i pomogao ekipi da osvoji makar bod“, napisao je slovački reprezentativac na Instagram profilu, uz fotografiju koja pokazuje da je zaradio sedam kopči na glavi.

To mu nije prvi put da iskrvari za Liverpul, pošto mu je glava stradala i početkom godine na susretu FA kupa protiv Bormuta, kad je na njega naleteo Endrju Surman.

Martin Škrtel, ipak, nije jedini fudbaler koji je na konkretan način dokazao da je spreman da se žrtvuje za Crvene, pošto je njegov kolega iz defanzive Glen Džonson zaradio nekoliko kopči na glavi, prilikom postizanja gola za pobedu nad Stoukom.

Slična scena zabeležena je nekoliko časova kasnije, kad je pred kraj derbija 16. kola Primere, napadač Atletik Bilbaa Aduric zgazio na glavu štopera Atletiko Madrida Giljerma Sikeiru, zbog čega je i bivši prvotimac Benfike zaradio sedam šavova.

(FOTO: Action images, instagram.com/martin37skrtel)

Atletiko MadridEngleskaEvropaGiljermo SikeiraLiverpulMartin ŠkrtelPremijer ligaPrimeraŠpanija