Tamo gde je morao Lester nije pobedio: Mahrez opet promašio tri boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.01.16. | 20:20

Tim Klaudija Ranijerija remizirao sa fenjerašem Aston Vilom (1:1)

Heroj Aston Vile: Rudi Gested

Neće Aston Vila tako lako u Čempionšip. Nekadašnji šampion Evrope nema nameru da se preda uprkos tome što nosi fenjer u Premijer ligi, a da ima štofa da izbori opastanak ekipa francuskog stručnjaka Remija Garda pokazala je u meču sa favorizovanim Lesterom - 1:1 (0:1).

Po bod za obe ekipe na kraju je objektivno možda i najrealniji ishod, a simpatične Lisice su propustile lepu šansu da se bar na 24 sata popnu na vrh Premijer lige. Krivac - Rijad Mahrez. Sjajni Alžirac mogao je u 33. minutu sa bele tačke, nakon igranja rukom Alija Sisokoa, da donese predonst od 2:0 svoim timu, ali je golman Mark Bun sjajno odbranio njegov udarac i održao Vilu u igri.

Ovo je čak drugi promašeni jedanaesterac za Mahreza ovog meseca, a loše je šutirao i u meču sa Bornmutom 2. januara kada je bilo 0:0.

Prethodno je Okazaki doveo Lester u vođstvo, sjajno je ispratio akciju i pokušaj loba Vardija, a nakon što je golman Bun odbio loptu na gol liniji, Japanac je pritrčao i poslao je u mrežu. Nekoliko trenutaka trajala je neizvesnost, ali je glavni sufdija, uz pomoć houk-aja na kraju priznao očigledan gol Japancu za vođstvo Lestera od 1:0.

Nastavak meča doneo je mnogo bolji i motivisaniji pristup domaćina. Očigledno je menadžer Gard inspirisao svoje fudbalere, koji su zaigrali mnogo bolje, pa su odvažnije krenuli ka golu Kaspera Šmajhela. Dobru šansu u 58. minutu propustio Drinkvoter za Lester, kada je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, a nekoliko minuta kansije Bakunja je na drugoj strani propustio lepu priliku za domaćina.

Imali su dosta sreće fudbaleri Aston Vile u 75. minutu, kada je Rudi Gested primio loptu nadomak šesnaesterca, možda je primirio rukom pored Roberta Huta, ali  je sjajnim udarcem pogodio mrežu Lestera i postavio konačnih 1:1.

Lester je probao u finišu da dođe do trijumfa, prvi strelac ovog tima Džejmi Vardi je imao dobru priliku, ali je šutirao preko gola i tako ostavio domaćinu vredan bod, kojim su se pokrenuli sa poslednje pozicije na tabeli.