Tandem od 72 godine uništio Šalke! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.01.16. | 19:21

Verder protutnjao kroz Gelzenkirhen

Nijedan od pretendenata na treće i četvrto mesto u Bundesligi u prvom kolu drugog dela sezone nije uspeo da zabeleži pobedu! Posle Menhengladbaha, Herte, Leverkuzena i Volfzburga, i Šalke je razočarao svoje navijače. I to pred prepunim tribinama u Gelzenkirhenu.

Sva tri boda sa Feltins arene odneo je Verder (3:1), tim kome u Nemačkoj ovog proleća predviđaju grčevitu borbu za opstanak. Ipak, ako se po jutru dan poznaje onda fanovi tima iz Bremena ne treba da brinu.

A počelo je da bolje ne može po domaćina. Igrao se 5. minut kada je Johanes Gajs izveo korner, a Žoel Matip glavom lobovao golmana Verdera - 1:0. Šalke sve do samog finiša prvog dela kontrolisao i igru i rezultat, na isteku pola sata igre Huntelar je sam izašao pred čuvara mreže gostiju, trebalo je da bude 2:0, ali iskusni Holanđanin nastavio je da promašuje, pokazavši da je daleko od stare forme. Da je tada pogodio ko zna kako bi se ovaj meč završio...

Kazna je stigla u 43. minutu posle izvanredno preciznog udarca Frica - 1:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme novi šok za domaće navijače. Veteran Klaudio Pizaro dokazao je da nije zaboravio kako se postižu golovi - 1:2. Bio je to 179 pogodak Paragvajca čime se izjednačio na šestom mestu liste strelaca u istoriji Bundeslige sa Štefanom Kuncom. A zanimljivo je i to da dvojac koji je kreirao preokret (Pizaro - Fric) zajedno ima čak 72 godine?! Klaudio Pizaro 37, a Klemens Fric 35 godina.  I onda kada je Šalke krenuo na sve ili ništa i pokušavao da se dokopa barem boda, Udža je rešio sve dileme. Igrao se 89. minut.

Ovo je prvi trijumf Verdera još od početka novembra, dovoljan za beg iz zone ispadanja.