"Tardeli"
"Tardeli"

Tardelijev meč iz snova i Mesijeva noćna mora – Brazil slavio u Superklasiku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 11.10.14. | 16:02

Napadač Atletiko Mineira postigao prve golove u dresu nacionalnog tima, dok je omaleni Argentinac prvi put u karijeri uspeo da promaši dva penala uzastopno – 2:0

Tardeli

Toliko dugo je čekao pravu šansu u nacionalnom timu, a onda je u velikom derbiju sa Argentinom pokazao kakva je klasa od napadača. Golgeter Atletiko Mineira Dijego Tardeli postigao je premijerne golove u dresu Brazila i praktično sam rešio pitanje pobednika u južnoameričkom Superklasiku protiv ljutog rivala Argentine – 2:0 (1:0).

Koliko je Tardeli bio junak prijateljskog meča u Pekingu, toliko je tragičar istog bio Lionel Mesi, koji u 41. minutu nije uspeo da savlada odličnog Žefersona sa bele tačke izjednači rezultat na 1:1. Omaleni Argentinac je ušao u seriju promašenih jedanaesteraca, a ovo mu je prvi put u karijeri da promaši dva uzastopno.

Taj momenat je potpuno izbacio iz ritma Gaučose, koji su bili daleko bolji rival pre vodećeg gola Tardelija u 28. minuta, ali i nakon toga, dok su Brazilci strpljivo čekali svaku šansu da ugroze još neki put ugroze gol nesigurnog Sehija Romera.

Lukavi napadač Atletiko Mineira, koji je u PSV-u i Anžiju etiketiran kao veliki promašaj, presudio je Argentini u 64. minutu, ovoga puta nakon pravovremene asistencije Davida Luiza.

Pored Tardelija na terenu se u prvoj postavi našao i Elijas, koji je svojevremeno okarakterisan kao jedno od najlošijih pojačanja u istoriji Atletiko Madrida.

Ipak, očigledno Dunga veruje u njih, što mu za sada vraćaju pravom merom.

ArgentinaBrazilDijego TardeliDungaJužna AmerikaLionel Mesireprezentativni fudbal