""
""

Tigrovi na urugvajski pogon stigli pravo na vrh Čempionšipa

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.02.16. | 17:59

Engleski Čempionšip ima novog lidera i on stanuje u Halu. Popularni Tigrovi danas su na gostovanju savladali Blekburn sa 1:0 u utakmici 31. kola drugog ranga takmičenja u Engleskoj i barem do ponedeljka biće na vrhu-

Hal Siti sada ima dva boda više od Midlsbroa koji prekosutra u jednom od derbija kola gostuje Lids Junajtedu.

Heroj gostujućih navijača bio je izuzetno raspoloženi urugvajski internacionalac Abel Ernandez.

U ovaj trijumf ugradio je gol u 53. minutu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, a potom i asistenciju za Mohameda Dijemea u 53. minutu.

Hal Siti zaista igra veoma dobro u poslednje vreme, ovo mu je bila sedma pobeda u poslednjih osam utakmica u Čempionšipu.

Fudbaleri Brajtona ponovo su se ozbiljno uključili u borbu za drugo mesto na tabeli zahvaljujući pobedi od 3:2 nad gostujućim Boltonom.

Zanimljivo, strelac prvog gola za Vondererse bio je engleski veteran Emil Heski u 22. minutu.

Epitet junaka utakmice, međutim, pripao je izraelskom internacionalcu i nekadašnjem članu Seltika, Beramu Kajalu koji je rešio pitanje pobednika pogotkom u 58. minutu.

Bolton je posle ovog poraza, 15. u sezoni, ostao zakucan na poslednjem mestu na tabeli Čempionšipa.

Najubedljiviji trijumf u ovom kolu ostvario je Šefild Vensdej koji se iživljavao nad gostujućim Brentfordom.

Nije, doduše Šefildu bilo baš tako teško s obzirom na činjenicu da je već u petom minutu Brentford ostao bez isključenog Francuza Joana Barbea.

Ozbiljan udarac u naporima da se bori za plasman u Premijer ligu sledeće sezone pretrpeo je Derbi Kaunti koji je na svom stadionu poražen od MK Donsa sa 1:0.

Sve je mirisalo ne remi i to sa najnepopularnijim rezultatom, a onda je osam minuta pre kraja utakmice Džejk Forster-Kaski doneo veliku radost gostima.