"ESPRIT Arena"

To je ta Cvajta: Šest golova i dva preokreta u remiju Fortune i Grojter Firta

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.11.14. | 22:15

Po dva pogotka Žulja i Benšopa, timovi dva puta dolazili do izjednačenja tri minuta posle primljenog gola

ESPRIT ArenaČempionšip godinama važi za najbolju i najvažniju drugu ligu u Evropi, ali kako igraju momci po Cvajti titula bi mogla da se preseli iz Engleske i Nemačku. Novu reklamu drugog ranga nemačkog režirali su momci koji igraju za Fortunu iz Dizeldorfa i Grojter Firta – 3:3.

Osim što je viđeno šest golova ESPRIT Arena je videla i dva preokreta. Domaća ekipa je povela u 10. minutu Čarlison Benšop je bio strelac, ali je njegov pogodak anulirao Giselman samo tri minuta kasnije.

Grojter je bolje otvorio drugo poluvreme i poveo preko Roberta Žulja u 54. minutu, ali su i gosti pokazali pravi nemački mentalitet te su od 77. do 81. postigli dva gola i napravili novi preokret, a strelac pogotka za vođstvo je ponovo bio Benšop. Ipak samo tri minuta kasnije novo izjednačenje i novi gol Roberta Žulja – na kraju i najpravedniji rezultat.