""
""

To nije čudo, to je Las Palmas! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.09.15. | 22:26

Fudbaleri Las Palmasa, povratnika u Primeru, napravili su senzaciju na gostovanju u Vigu, gde su osvojili bod protiv Selte (3:3) u utakmici trećeg kola, iako su imali dva gola zaostatka i igrača manje.

Duel odigran na stadionu Balaidos verovatno je najbolji meč odigran u prva tri kola Primere, a navijači Selte sa pravom mogu da budu nezadovoljni zbog partije svojih ljubimaca pogotovo u drugom poluvremenu.

Junak gostujuće ekipe bez ikakve dileme bio je dvostruki strelac, Argentinac Serhio Arauho.

Već u 11. minutu golman Las Palmasa Havi Varas je napravio penal i skrivio crveni karton, a siguran sa bele tačke bio je Fabijan Oreljana.

Samo pet minuta kasnije vođstvo Selte duplirao je Danijel Vas, ali je onda usledio prvi šok za domaće, kada je Serhio Arauho zatresao njihovu mrežu i pokazao da se Las Palmas neće lako predati.

Najtraženiji igrač Selte u letnjem prelaznom roku, Nolito u 49. minutu je povisio na 3:1 i tada je zaista delovalo da Las Palmas nikako ne može da se spasi poraza.

Ipak, onda je na scenu ponovo stupio Arauho i pokazao da ime veliko srce, a i još ponešto. U 61. minutu Argentinac je smanjio na 3:2, a totalni muk na stadionu usledio je u 74. minutu kada je Simon izjednačio.

Uzalud su bili svi pokušaji Selte u završnici utakmice da dođu do četvrtog pogotka i na kraju konačno pobede. Jednostavno, ništa nije vredelo domaćinima, a čak je i Las Palmas u kontranapadu mogao i do potpunog preokreta.

Srpski internacionalci Nemanja Radoja i Dejan Dražić bili su na klupi Selte, ali nisu dobili priliku da uđu u igru.