"Ozil postiže drugi gol za Tobdžije"

Tobdžije iz svih oružja: Žiru u seriji, Ozil ima pik na Vilu, Volkot posle godinu dana, prvenac Belerina! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.02.15. | 16:16

Aston Vila nije imala šanse – 5:0

Ozil postiže drugi gol za TobdžijeGledali smo to "milion" puta poslednjih godina. Kad je gusto i kad Liga šampiona počne da "visi" Arsenal doda gas i nekako po pravilu dođe do evropske elite. A četa Arsena Vengera kao da je ponovo uhvatila ritam. U 23. kolu Premijer lige Tobdžije su pregazile Aston Vilu i rezultatom 5:0 stigle do treće uzastopne prvenstvene pobede i to bez primljenog gola!

Aston Vila istina i nije baš najefikasniji rival u engleskoj eliti. Računajući i ovaj meč klub iz Birmingema nije postigao gol punih 612 minuta. Sa druge strane, razigrana navala Arsenala je još jednom demonstrirala sav raskošan potencijal u ofanzivnom delu tima. Pre svega kada krene u kontru.

Olivije Žiru i Mesut Ozil su dirigovali igrom. Uostalom, Vila je omiljena žrtva Nemca. Ove sezone je protiv istog protivnika Ozil postigao dva i namestio još dva komada. Protiv ostalih ni gol ni asistentcija. Ali čim vrsni vezista vidi Aston Vilu kao da mu proradi fudbalski nerv. Prvo inteligentna asistencija za Žirua i peti gol Francuza u poslednjih šest ligaških utakmica. Francuz mu je potom uzvratio pas, a Ozil duplirao inicijalnu prednost.

Nažalost po Vilu tu nije bio kraj agonije. Tio Volkot je iskoristio mentalno posrnuće rivala da u 64. minutu posle još jedne ubitačne kontre domaćeg tima i pravovremenog pasa Santija Kazorle postigne svoj jubilarni, 50. gol u engleskom šampionatu – računajući i vreme u Sautemptonu u Čempionšipu – ali tek prvi od 1. januara 2014. godine i okršaja sa Čelsijem.

Potom je baš Kazorla pogotkom sa bele tačke u 75. minutu sipao so na živu ranu gostiju, da bi poslednji ekser u Vilin kovčeg zakucao Ektor Belerin, supertalentovani bek iz Španije koji je preciznim udarcem o stativu stigao do svog prvenca u dresu Arsenala.

Ako je iko i sumnjao, sada može da bude siguran – Aston Vila je ozbiljan kandidat za ispadanje u Čempionšiop. Danas jednostavno nije bila konkurentan tim.