""
""

Tomić asistent na debiju za Genčler, Zecu dovoljan samo minut (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.02.13. | 17:10

Ekipa Genčlerbirligija zabeležila prvu pobedu posle dva uzastopna poraza i vratila se na pravi put – 3:1

Prvu pobedu Genčlerbirligija posle dva uzastopna poraza obeležio je debi srpskog reprezentativca Nemanje Tomića, koji je bio asistent kod prvog gola, a sav „gnev“ srpske ekspedicije u timu iz Ankare osetio je Mersin, koji je poražen rezultatom 3:1.

Seriju golova otvorio je Belgijanac Bjorn Fleminks u 32. minutu, i to posle odlično ubačene lopte bivšeg igrača Partizana iz kornera sa leve strane, i to je bilo sve što su navijači oba tima mogli da vide tokom prvog poluvremena.

Početak drugog dela igre doneo je više uzbuđenja. Prvo je Džimi Durmaz u 55. minutu postigao prelep pogodak iz slobodnog udarca sa desne strane posle kratkog dodavanja Hursuta Merića, da bi 18 minuta kasnije Ermin Zec, koji je u igru ušao samo 30 sekundi ranije, iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju i posle prvog kontakta sa loptom rešio pitanje pobednika. Utešni gol za Mersin postigao je Emanuel Kulio sa bele tačke u 79. minutu.

Za goste je igrao i bivši reprezentativac Srbije Milan Stepanov, koji je zamenjen početkom drugog poluvremena, a u 37. minutu je zaradio i žuti karton.

Na drugoj strani nastup su upisali i Duško Tošić i Radosav Petrović, koji su odigrali svih 90 minuta, dok je Tomić zamenjen u 72. minutu. Dejan Lekić nije bio ni na klupi za rezerve.

Genčler se sada nalazi na deobi sedmog mesta sa 30 bodova, koliko ima i Kasimpaša, dok je Mersin pretposlednji tim, sa samo 20 osvojenih bodova.