"JILMAZ"

Trabzonove muke sa Rizeom - spektakl na severoistoku Turske (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.12.14. | 21:05

Neophodna tri gola za pobedu, čak i protiv fenjeraša

JILMAZTrabzon je savladao Rize na domaćem terenu rezultatom 3:2, ali tek pošto su dva puta gubili prednost. Gosti su sakupili svega 10 bodova u dosadašnjem toku šampionata, ali uspeli da se više nego dostojanstveno suprotstave moćnom rivalu.

Trabzon je otvorio jako golom Međanija u 11. minutu, te se činilo da će na stadionu Husejin Avni Aker sve proteći očekivano - ubedljivom, sigurnom pobedom domaće ekipe. No, takav scenario gosti baš i nisu imali u planu.

Kadah je izjednačio petnaestak minuta kasnije posle zastrašujuće grozne reakcije kompletne odbrane Trabzona, a sa tim rezultatom se i otišlo na odmor. Rize je odbio da se povuče, nametnuo je žestok tempo od starta i čak bio opasniji od Trabzona u prvom poluvremenu.

Opet na vreme, ovog puta Jilmaz, donosi Trabzonu novu prednost. Hteli su domaći da osiguraju pobedu, pa su posle gola krenuli još jače, što ih je koštalo u 65. minutu utakmice, kada je pukla kontra, a Kveuke bio precizan za 2:2.

Ipak nisu imali dovoljno snage da iz Trabzona odnesu bod, pa su gosti kapitulirali po treći put u 75. minutu. Strelac trećeg gola je bio Jilmaz, koji je tako izrastao u heroja utakmice.

Trabzon ostaje u trci za vrh tabele i plasman u evropska takmičenja, dok Rize očekuje veoma dug put do opsatanka u eliti turskog fudbala.