""

Tragični Frozinone: Prvo bod do Serije A, a onda ispadanje iz plej-ofa sa dva igrača više (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 29.05.17. | 23:35

Opšta frka na Matusi, koju je prouzrokovala eliminacija ekipe Paskavalea Marina, ali i nepristojan gest Džerija Mbakogua

Tragični kraj sezone za Frozinone, kojem je prvo nedostajao bod za direktan plasman u Seriju A, a večeras je usledila katastrofalna eliminacija od Karpija na Komunaleu Matusi (0:1, prvi meč 0:0), iako su gosti utakmicu završili sa dva igrača manje.

Igrači Karpija su na kraju uspeli i žestoko da razljute domaću publiku, koja je napala gostujući tim nakon poslednjeg zvižduka. Za to je najviše bio odgovoran Džeremi Mbakogu, koji je nakon pobedonosnog pogotka Gaetana Leticije nepristojno gestikulirao ka tribinama, zbog čega ga čeka žestoka kazna FS Italije.

Karpi je u finišu prvog poluvremena ostao bez Aljaža Strune, a u 81. i bez Rikarda Galjila, međutim u 86. minutu je uspeledio topovski udarac iz slobodnog udarca koji je šokirao Frozinoneovu publiku.

Mbakogu je sa terena izašao samo nekoliko minuta ranije i još tada počeo da pravi “probleme”, dok je nakon gola Leticije potpuno “eksplodirao” i izazvao domaće navijače.

Karpi će u finalu plej-ofa igrati sa pobednikom dvomeča između Peruđe i Beneventa.

(FOTO: Screen shot)