Traži se neko ko će zaustaviti ludi Brajton i profesora Hjutona! Urugvajci naštelovali nišane

Vreme čitanja: 3min | uto. 15.09.15. | 23:15

Iznenađujući lider ne posustaje i nastavlja da ruši sve pred sobom. Midlzbro i Barnli takođe u serijama

Slavlje Abela Ernandeza i drugova u Kardifu

Vezati četiri pobede u nekom prvenstvu, nije baš neki naročit podvig. Dešava se. Ali kada se to desi u Čempionšipu, onda to ima posebnu težinu. Zna se koliko je to teško takmičenje i koliko su pobedonosni nizovi retka stvar. I još kada je taj neko skromni Brajton, onda zaista ostaje da im se poklonite i zapitate se da li neko može da zaustavi četu Krisa Hjutona. Inače, majstora za Čempionšip koji do Premijer lige prethodnih godina dovodio Njukasl i Norič.

Galebovi su večeras na listu žrtava dodali i skromni Roteram (2:1) što se donekle i očekivalo s obzirom da su gosti ozbiljan kandidat za ispadanje. I opet se neverovatni Izraelac Tomer Hemed upisao u strelce kada je 27. minutu doneo vođstvo Brajtonu. Njegov peti gol u prvenstvu čime je izbio na čelo liste strelaca. Stivens je sredinom drugog poluvremena duplirao prenost i prelomio pitanje pobednika.

A u seriji pobeda je i Midlzbro koji prati Brajton sa pet bodova zaostaka. U prošlom kolu su proradila pojačanja Dauning i Nadžent, a večeras i novajlija iz Espanjola Kristijan Stuani. Urugvajac je sa dva gola trasirao put ka pobedi nad brentfordom koji nastavlja da tone.

U seriji od četiri pobede je i Barnli koji je večeras savladao MK Dons teže nego što se očekivalo - 2:1. Veliko pojačanje Andre Grej nije bio u formi, ali zato su Vouks i Bojd sprečili iznenađenje.

Iznenađenje večeri je napravio Hal Siti koji je pobedio u Kardifu. S obzirom u kakvoj su formi bili Velšani. Junak pobede je bio Abel Ernandez. Posle njegovog šuta je Dijame doneo gostima vođstvo, da bi Ernandez u 80. moinutu rešio sve dileme posle prelepe asistencije Dijamea.

Konačno se probudio i Derbi Kaunti. Posle prve pobede u prošlom kolu, večeras su Ovnovi slavili minimalcem na gostovanju Redingu. Posao im je olakšao Redingov junak iz propšlog kola Orlando Sa koji je u finišu prvog poluvremena dobio crveni karton. Pobednika je odlučio pogodak Toma Insa u 69. minutu.

Prvi poraz u sezoni je zabeležio Lids. Ipsvič je na Eland Roudu slavio golom Tomija Smita posle slabe intervencije golmana Silvestrija. Traktor Bojsi su se tako iskupili za debakl u prošlom kolu protiv Redinga.

Čarlton je i definitivno ušao u lošu seriju. Večeras su na svom terenu poraženi 1:2 od slabašnog Hadersfilda.