""

Rizespor zapalio petardu i pobegao iz opasne zone

Vreme čitanja: 1min | pet. 14.02.14. | 20:54

Dvostruki strelac bio je Kadah, koji je u samo sedam minuta dokrajčio rivala

Fudbaleri Rizespora upisali su zlata vrednu pobedu na startu 21. kola Super liga, pošto su na svom terenu savladali Gazijantep rezultatom 3:1.

Ono što je vrlo interesantno jeste da pitanje pobednika rešeno već posle 20 minuta igre, kada je domaćin izrešetao mrežu rivala.

Seriju golova otvorio je Kveuke već u 6. minutu susreta, da bi Lomana Lua Lua svega nekoliko trenutaka kasnije, da bi treći pogodak postigao Liban Abdi, najnovije pojačanje Rizespora. Inače, to je ujedno bio i prvenac momka rođenog u Somaliji.

Počasni pogodak za goste postigao je Medunjanin u 37. minutu susreta, a i pored toga što su gosti imali celo poluvreme da dođu bar do boda, nisu uspeli da ozbiljnije priprete rivalu. Naprotiv - domaćin je u drugom delu igre upisao još dva komada - prvo je Kadah u 83. minutu vratio tri gola prednosti, da bi isti igrač u samom finišu utakmice postavio konačnih 5:1.

Ovim trijumfom Rizespor je stigao do 21 boda, čime je pobegao iz zone ispadanja i tako se približio ekipi Gazijentapa, koja ima četiri više.