""
""

Triler u Firenci! Dijamantijev prvenac, Salah debitovao, Paskval spasio Violu u 89. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.02.15. | 14:43

Gosti iz Bergama se žestoko borili, ali su ih katastrofalne reakcije odbrane koštale poraza

Triler u matine terminu na Artemio Frankiju! Golom kapitena Manuela Paskvala u 89. minutu Fiorentina je uz mnogo muke savladala Atalantu 3:2. Vodili su gosti iz Bergama, uspeli i da se vrate u igru kada je Fiorentina preokrenula, ali nisu imali snage da izdrže do kraja… Pre svega zbog katastrofalne odbrane koja je samo posmatrala kako Ljubičasti tresu mrežu golmana Sportijela.

Veliki trijumf nad Romom u četvrtfinalu Kupa Italije dao je krila Montelinim izabranicima da i u prvenstvu konačno počnu da pobeđuju. Odlazak Huana Kavdarda kao da uopšte nije pogodio ekipu iz Firence. Iskusni Alesandro Dijamanti se odlično snalazi na poziciji koju je do sada pokrivao Kolumbijac.

Ipak, loše je krenulo po domaći tim pošto je David Zapakosta prilikom prekida u devetom minutu izmakao pažnji kapitena  Manuela Paskvala i udarcem glavom zatresao mrežu. Na izjednačenje se čekalo koliko i na vodeći gol. Fiorentina je izjednačila na sličan način. Mati Fernandez je centrirao, a Argentinac Basanta poptuno neometan zakucao glavom loptu u gol Atalante.

Usledila je potpuna dominacija Fiorentine, Gomez i Dijamanti su na muke stavljali odbranu rivala, ali nisu imali sreće u završnici. U igru je ušao i novajlija Salah koji je zamenio Hoakina. Konačno u 76. minutu, Dijamanti je našao put do mreže. Povratnik u Seriju A iz Kine, je majstorskim lažnjakom prevario kompletnu odbranu gostiju i postigao prvenac u dresu Viole.

Kada je izgledalo da domaća publika može da odahne, usledio je šok na Frankiju! Očajna reakcija odbrane Viole i posebno Stefana Savića je omogućila Atalantinom pojačanja Boakjeu da izjednači na 2:2. Mirisalo je na još jednu utakmicu u kojoj je Fiorentina od gotvog napravila veresija, ali katastrofalna odbrana Atalante se potrudila da tako ne bude.

Pas Matija Fernandeza je prošao kroz peterac gostiju kao da nikoga nije zanimalo da krene na loptu. Potpuno sam na drugoj strani je bio kapiten Manuel Paskval i doneo je pobedu Montelinoj četi.