Turčin, a dribla i pogađa kao Brazilac (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.08.16. | 23:00

I srpski reprezentativac Jagoš Vuković pogodio za Konju

Oguzan Ozjakup

Šampion je u velikom stilu otvorio novu sezonu i to protiv novajlije u ligi Alanje koju je demolirao sa 4:1. Prepuni stadion došao je da pozdravi Orlove na premijeri nove sezone, a poruka dobrodošlice bio im je nestvarni pogodak Oguzana Ozjakupa koji je u šestom minutu uzeo loptu, sam nanizao dvojicu protivničkih, i na kraju zaobišao golmana i ćušnuo loptu u mrežu za 1:0.

Bio je to najlepši detalj na meču koji je na startu srušio koncepciju gostiju (ako su je uopšte imali), a posle Ozjakupa, Sahan i Tosun (dva puta) upotpunili su ubedljiv trijumf istnabulskih Orlova. Do kraja, Emre Agbaba je postigao počasni pogodak za Alanju koja je časno napustila Istanbul.

Duško Tošić odigrao je ceo meč za Bešiktaš.

Do startnog trijumfa stigao je večeras i Trabzon koji je na svom velelepnom stadionu (praznom zbog suspenzije) savladao Kašimpašu, a oba pogotka postigao je novajlija iz Lacija Eugeni Onazi. Nigerijac je tako imao najlepši debi u novom klubu, ali šteta što zbog kazne niko od navijača nije mogao da vidi to uživo.

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Luis Ibanjez čitav meč presedeo je na klupi Trabzona.

Gol je večeras postigao i povratnik u reprezentaciju Srbije Jagoš Vuković zahvaljujući kome je Konja osvojila važan bod na gostovanju u Rizeu. Bilo je 1:1, a gosti nisu izdržali do kraja, olako su dozvolili Basanu da izjednači pet minuta pre kraja. Ipak, za samopouzdanje srpskog defanzivca je važno što je dao gol, a sigurno je i selektoru Muslinu drago.