""
""

Tursko ludilo je počelo: Dva crvena i poraz Fenera u gradskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.08.16. | 22:55

Jedini pogodak na utakmici na stadionu Bašakšehira postigao je brazilski internacionalac Marsio Mosoro već u trećem minutu

Nema mira u turskom fudbalu. Već u prvom kolu Superlige najpopularniji klub u zemlji, Fenerbahče dobio je šamar kao gostu u malom gradskom derbiju sa Bašakšehirom. Domaći su slavili sa 1:0 u utakmici koju su obeležili i crveni kartoni.

Jedini pogodak na utakmici postigao je brazilski internacionalac Marsio Mosoro već u trećem minutu.

Fenerbahče je od tog trenutka krenuo u nalete ka protivničkom golu kako bi izbegao nokaut već u prvom kolu.

A valjda zbog prevelike želje igrača oba tima stvorila se i ogromna nervoza pa je na terenu sve prštalo. Kada je tako obično se utakmice završi sa manjim brojem igrača na terenu.

Tako je bilo i sada. Prvo je nekadašnji igrač Fenerbahčea Belezoglu Emre zaradio direktan crveni karton zbog faula koji je napravio otvorenim đonom na protivničkog igrača. A u 78. minutu revanširali su se i gosti. Mehmet Topal je iz istog razloga kao Emre morao put svlačionice.

Ovakva situacija u završnici utakmice očigledno je više odgovarala Bašakšehiru koji je odbranio pobedu.