""
""

U prvih sedam kola - četiri gola, protiv Malage - tri! Valensija se konačno probudila

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.10.15. | 23:50

Espanjol iskalio bes na Betisu

Valensija je konačno u „toploj“ fazi. Slepi miševi uspeli su nekako da prebrode težak poraz od Atletik Bilbaoa i neočekivano loš početak sezone, pošto su na svom stadionu savladali Malagu rezultatom 3:0.

Ovim trijumfom tim Nuno Espiritu Santa uspeo je da se vrati u gornji deo tabele i, bar do nedelje biće na osmoj poziciji. Interesantno, tokom prvih sedam kola Valensija je uspela da postigne svega četiri pogotka. Protiv Malage – čak tri.

Mrežu tima iz Andaluzije načeo je napadač gostiju, Čarls, koji je loptu u sopstvenu mrežu poslao u 19. minutu. To je otvorilo put Andreu Gomešu, koji je u 33. minutu duplirao prednost i praktično već tada osigurao pobedu Valensije, koja je možda i po prvi put ove sezone delovala kao ekipa koja je uložila gotovo 100.000.000 evra na pojačanja.

Treći pogodak viđen je u samom finišu susreta, kada je Pareho bio precizan sa bele tačke, a rezultat je vrlo lako mogao da bude i ubedljiviji, ali su se fudbaleri Valensije propisno ispromašivali protiv nedoraslog protivnika.

Ubedljiv trijumf odneo je i Espanjol na gostovanju Betisu - 3:1.

Vrlo sigurnu igru prikazao je tim iz Katalonije u srcu Andaluzije, u meču u kojem je Betis podsetio na neke partije iz sezone kada je napustila najjače društvo i vratila se u Segundu.

Prvi pogodak na meču viđen je vrlo rano. Već u 4. minutu Roko je započeo niz, da bi Felipe Kaisedo i Viktor Sančez u samo četiri minuta (51. i 55. minut) postigli još dva pogotka vredna tri velika boda.

Utešni pogodak upisao je Renelja u poslednjim trenucima meča.